BİNA TEMELİNDEN ÇIKAN SULARIN ÖNLENMESİ ÇALIŞMASI

Ustalar drnaj olarak bina tabanlarından çıkan suların çözümüne yönelik çalışmalar yapıyoruz. Aşağıdaki çalışma bir binanın temelinden gelen suların  önlenmesine yönelik çalışmadır.

             Tespit işlemi yapılan bina, konum olarak ana cadde altında olduğu,

             Doğal olarak cadde alt yapılarında bulunan ana hatların da altında kaldığı,

             Yine konum olarak kot seviyesi altında bulunduğu,

             Mevcut durumda binanın temelinden fazla miktarda su çıktığı,

             Aynı zamanda nalbur dükkânının giriş kısmında da aşikâr bir şekilde su çıktığı,

             Çıkan suyun göründüğü kadarıyla renksiz ve kokusuz olduğu,

             Doğal olarak belediyenin mevcut temiz su hattından kaynaklı yâda eski hattan kaynaklı su olabileceği,

             Binanın konumundan dolayı binanın tabanından çıkan suların sadece belediyenin su hattındaki kaçaktan kaynaklanmayacağı, aynı zamandan temel ve taban sularının da olabileceği,

             Binanın mevcut durumda bir drenaj hattının olmadığı,

             Hem kaçak sular için hem de taban suyu için drenaj kuyusuna ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir.

YAPILACAK ÇALIŞMALAR            

             Binan cadde tarafında bulunan kısmına nalbur dükkânının olduğu kısma yaklaşık 5 metre derinliğinde drenaj kuyusunun açılması,

             Kuyu içerisine drenaj bacalarının yerleştirilmesi

             Kuyu içerisine bacaların etrafına mıcır taş doldurulması.

             Drenaj kuyusuna suyu tahliye etmesi için dalgıç pompa yerleştirilmesi

             Kuyunun kapağının beton yada demirden değil yeni nesil kompozit kapaktan yapılması

Kompozit Kapak; 40 tona dayanık.lı, yüzeye uygun montajı yapılabilen, aynı zamanda kek kişini açıp kapatacağı ölçüde hafif  ve çalınmalara karşı kilitlidir.

             Dalgıç pompanın su tahliyesinin hattının yapılması,

DRENAJ NASIL YAPILIR

             Kuyu kazma işleminde kullanılacak olan iş makinelerin temini tarafımıza aittir.

             Kazma kırma kesme ve delme işlemini yapan alet ve makinelerin temini tarafımıza aittir.

             Kuyu içerisine yerleştirilecek olan bacaların temini, nakliyesi ve montajı tarafımıza aittir.

             Dalgıç pompanın ve bağlantı elemanlarının temini müşteriye montajı ise tarafımıza aittir.

             Artan hafriyatının taşınması tarafımıza aittir.

             Kazılan ve kırılan betonun yeniden yapılması tarafımıza aittir.

             Kompozit kapağının temini ve nakliyesi tarafımıza aittir.

 

ÇALIŞMAYA ETKİ EDECEK HUSUSLAR     Binanı temelinden çıkan su miktarı mevcut durumda dahi çoktur, kuyu yapılırken kuyu içerisi sürekli olarak su ile dolacaktır. Kuyunun kazılması dalgıç pompa ile yapılacaktır. Kazı yapılırken aynı zamana suyun tahliyesi de yapılacaktır

Ödeme şekli      İşle ilgili anlaşma sağlandığında %20’inin ön ödeme şeklinde, kalanın da iş bitiminde yapılması

Fiyat      Yukarıda belirtilen iş malzeme dahil 000000 TL karşılığında yapılacaktır. (Fatura istenilmesi durumunda fiyata %18 KDV tutarı eklenecekti)

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim