Bulaşık Makinesi Çalıştığında Mutfak Lavabosundan Su Geri Geliyor

 • Bulaşık Makinesinin takıldığı borudan su geri geliyor!!!
 • Bulaşık makinesi çalıştığı zaman geliyor
 • Normal zamanda su gelmiyor ancak bulaşık makinesi çalıştığında geliyor.
 • Bulaşık makinesinin takıldığı su giderinden geri basıyor
 • Bulaşık makinesi çalıştığında süzgeçten su geliyor
 • Bulaşık makinesinin hortumun takıldığı pimaştan su geri geliyor
 • Üst kattın bulaşık suyu benim dairemden çıkıyor.
 • Bulaşık makinesi giderinden su neden geri gelir?
 • Bulaşık makinesi su gideri tıkalı nasıl açılır?
 • Bulaşık makinesi dışarıya neden su akıtır?
 • Bulaşık makinesi su gideri nasıl temizlenir?
 • Tikali su gideri nasil acilir?

Bina ve dairelerin kirli su tesisatları mutfak, banyo ve tuvalet gibi su kullanım alanlarından başlar, daire gider tesisatı, bina gider tesisatı ve kanalizasyon hattı ile belediye kanalizasyon hattına bağlanır.

Biz bu kısımda mutfakta bulunan gider sorunlarından bahsedeceğiz.

Mutfaklarda genelde iki tane gider bulunur;

Birincisi mutfak lavabo gideri, diğeri ise bulaşık makinesinin gideridir. Bu iki gider bazen yan yana olur, bazen de biraz mesafeli olur. ama netice itibariyle aynı boruya bağlanır. Buradaki boruda oluşan tıkanıklığa göre giderlerden gelen suyun şekli ve hızı değişir.

Mutfaktaki tıkanıklık konusunu anlatırken, sorunların ve konuların birbirinin sebebi ve neticesi olmasından dolayı sarmal bir metotla anlatmaya çalışacağız.

Mutfak lavabosunun altındaki pimaştan su geri geliyor

Mutfak pimaşından su geri geliyorsa, gider tıkanmıştır. Daha doğrusu gider tamamen tıkanmıştır diyemeyiz. Hava yağmurlu ise bina veya evin kot seviyesi düşükse yağmur sularının basması şeklinde de olabilir.  Bunun gibi her zaman çok seçenekli bir durum karşımıza çıkabilir. Bunların tam teşhisi ve tespiti için kameralı kanal açma isimli firmamızı 0 552 858 60 41 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Mutfak giderinden su taşıyorsa tuvalet gideri tıkanmıştır.

Bir müşterimiz mutfak tıkanıklığımız var diyerek bizler davet etti. Kendisi mutfak tıkanıklığı dediği için fiyatı da mutfak gideri açma fiyatından anlaştık,  ancak gittiğimiz müşterinin dediği şekilde çıkmadı, bu kısım normaldi ancak müşterinin bunu yerinde o kadar zorlanarak anlatmamıza rağmen anlamaması anormaldir.

Üç dört katlı bir bina tıkanıklık ikinci katta ve altta taşma yok, içeri girdiğimiz klozetin sökülü olduğunu gördük, sebebini biz anladık ancak müşteri buruya bir ilgisi yok dedi. Peki neden söktün dediğimizde klozette kullanılan suyun mutfaktan geri geldiğini söyledi, bizde bunun, bu sorunun mutfak hattı değil, mutfak hattının da bağlı olduğu tuvalet hattının tıkanmasından kaynaklandığını söyledik. Müşteri benim sıkıntım mutfakla dedi. Müşteri bunu anlamadı yada anlamak istemedi hiç fark etmez burada anlatılmak istenen, mutfak giderinden gelen su sadece mutfak hattı olan 70’lik yada 50’lik borunun tıkanmasından kaynaklanmayacağıdır.

Bulaşık makinesi giderinden su geri vuruyor.

Mutfak gideri normalde gidiyor, ancak bulaşık makinesi açıldığında geri vuruyorsa, bu durumda borularda daralmas olmuştur, tazyikli olmadığı zaman su gider ancak bulaşık makinesinden tazyikli su geldiği zaman su geri vurur, bu durumda mutfak hattının yıkanması gerekmektedir.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim