Klozet içerisindeki su yavaş gidiyorsa, tuvalet gider tesisatında bir arıza var demektedir. Burada vereceğimiz bilgiler tuvalet tesisatındaki arızanın ne olduğu, çözümün nasıl olacağıdır. (Klozet Tıkanıklığı Açan Tesisatçı Firması)

       Klozet yada yer tuvaleti her ikisinde de es borsu vardır. Bu es borusunun içerisinin temiz olduğuna emin olalım,  es borusunun içerisini temizlemek için 18 litrelik bir kova ile bol su dökmeniz yeterlidir.  Nadiren de olsa es borusunun içerisindeki pislik bol su dökseniz bile gitmeyebilir. Özellikle inşaat aşamasındayken es borusunun içerisinde kum ve çakıl suyu bol dökseniz de gitmeyebilir. Emin olmak için elle kontrol edilmesi gerekir ama bu ihtimal çok düşüktür. Çakılların büyük ve içindeki kumun harç şeklinde yani donmuş şekilde olması gerekir. Şimdi bu kısmı atlayalım es borusun temiz olduğunu varsayalım, lavabodaki su yavaş ilerliyorsa genel olarak ya tıkanıklıktan dolayı yada pimaş borularda çökme olabilir. Her iki ihtimal için de firmamızı aramanız yeterlidir. 7/24  hizmet veren firmamız tıkanıklık olduğu zaman her daim hizmetinizdedir.

Klozet Tıkanıklığı Açılımı; klozetin gideri 100’lük olur, 100 pimaş boru ile kolon borusuna yada evin ana giderine bağlanır. Daire içlerinde her zaman 100’lük boru kullanılır. Dairden sonra devam eden borular ise binadaki kat ve daire sayısına göre değişir. Klozetin gideri olan 100’lük pimaş boru içerisinde su yavaş yavaş gidiyorsa bu durumun sebebi tıkanıktır yani çökme değildir. Daire içerisindeki borularda çökme olmaz çünkü beton içerisinde sabittir.  Çökme bina ve apartman tuvalet gideri borularının zemin katta indikten sonra yani toprağın altına indikten sonra olur. Daire içerisindeki pimaş borunun tıkanıklığını açtırmak için kırmadan klozet tıkanıklığı açan firmamız her daim arayabilirsiniz. . 7/24  hizmet veren firmamız tıkanıklık olduğu zaman her daim hizmetinizdedir.

Banyo Lavabosu Tıkanıklığı Açılımı; Banyo içerisindeki lavabonun içerisindeki suyun yavaş gitmesi de aynı şekildedir. Giderde tıkanıklığı olduğu  su yavaş yavaş ilerler.  Yerdeki giderde su yavaş gidiyorsa yine aynı şekilde, banyo küvetinin giderindeki su yavaş ilerliyorsa yine aynı şekilde giderde tıkanıklığı olduğu için su yavaş ilerler pimaş borularda çökme yoktur. Peki Gider Borularında çökme varsa nasıl tamir edilir? Gider borularındaki çökme ancak gider borularının değiştirilmesi ile giderilir.

Mutfak lavabosundaki su yavaş gidiyorsa ne yapmalı: bu durum farklıdır, nede ise mutfakta kullanılan atık suların yağlı olmasıdır, yağlı sular mutfak pimaşın içerisin kaplar ve su yavaş gider, 70’lik veya 50’lik olan mutfak pimaşların yağlı atı sulardan içerisinin daralması veya kapanması sık yaşanılan bir durumdur. Mutfak pimaşlarının açılımı için robot makine kullanılmalıdır. Kanal açma makinesi olarak da bilinen bu makineler yağı sökerek pimaş içerisini temizler, pimaş yıkama olarak da bilinen bu işlem sonrasında tıkanıklık sorunu giderilmiş olur.

Zemin katta oturuyorsanız, mutfak, yer tuvaleti, lavabo giderindeki su yavaş gidiyorsa işte bu durumda tuvalet gideri borularında çökme ihtimali vardır. Eğer tıkanıklıktan dolayı sorun çıkmazsa kesinlikle çökme vardır. Bu durumda yapılması gereken çökme olan yerin tespit edilerek müdahale edilmesi, çökme olan yerdik pimaş boruların değiştirilmesi gerekmektedir.

Ustalar Kanalizasyon olarak kanalizasyon tesisatındaki arızaların giderilmesi hususunda İstanbul, Kocaeli, Avrupa ve Anadolu yakasında sayısız çalışma yaptık. Yeri geldi açık kanal çalışması yaptık, yeri geldi tünelli kanalizasyon çalışması yaparak kırmadan kazı yapmadan gider borularının değiştirdik.

Tesisat sorunlarınızı gidermek profesyonel hizmet almak için Ustalar Kanalizasyon, Ustalar Kanal Açma ve Kameralı Kanal açma isimli firmalarımızı arayabilirsiniz. . 7/24  hizmet veren firmamız Arıza olduğu zaman her daim hizmetinizdedir.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim