Su Kaçağı Tespitini yapıyoruz.   Su kaçağı; Tesisat borularında oluşan arıza ve kırıklardan-lağım ve kanalizasyon giderlerinde oluşan arıza, çökme ve kırılmalardan-binanın temelinden-çatı sularından-üst katların sularından-yağmur suları ve çevre sularından kaynaklanır.

Su Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılır

Tesisat Borularında oluşan kaçaklar, tesisat borularının eskimesinden dolayı, kırılma, çatlama olduğu için oluşur, su duvarlarda ve zeminde ıslanmalar yapar, boya ve parkelere zarar verir. Bu tür kaçaklar su kaçak tespit cihazı ile yani termal kameralı cihazlar ile tespit edilir. Kaçak olan bölgenin tamir edilir. Bina veya ev eski ise o belgedeki su tesisatı tamamen değiştirilebilir. Su kaçağı tespiti su tesisatında tesisat borularının zayıflaması ve su tesisatı’nın basıncının yüksek gelmesinden dolayı su kaçağı meydana gelmektedir. Biz yeni teknolojiyi kullanarak su kaçağı tespiti için özel yapılmış dinleme ve görüntüleme cihazları kullanmaktayız. Tesisata basılan basınçlı yani tazikli su, su tesisatında ki kaçakta ses çıkarmaktadır. Bu ses su kaçağı dinleme cihazı ile dinlenilir ve su kaçağının olduğu yer tespit edilir.

Lağım – Logar ve Kanalizasyon borularında oluşan arızadan dolayı kaynaklanan Su Kaçakları; Bina ve evlerin kanalizasyon tesisat boruları eskidiği için zamanla çöker veya kırılır. Bu durum lağım borularından suyun sızmasına ve kötü kokulara neden olur. Lağım ve atık su borularının eskimesinden kaynaklanan su kaçakları genelde binaların bodrum ve zemin katlarında ortaya çıkar, borulardan oluşan sular binanı zemininde ıslamam ve küflenmelere,  dökülme ve nemlenmelere neden olur. Pis su tesisatında oluşan yani pimaş borularda oluşan kaçakların tespiti kanal açma ustası / kanalizasyon ustası tarafından tespit edilir. Lağım logardan gelen su kaçakları yan binadan da gelebilir, eski bir  hattın evin arsasından geçmesinden de kaynaklanır, kot seviyesi düşük olması durumunda birkaç bina yukarıdan da gelebilir.

Temelden Gelen Sular; binanın temelinden gelen sular binanın tabanı ve o bölgedeki arazinin su yatağı olmasından kaynaklanır. Daha çok binaların zemin ve bodrum katlarında su birikintileri şeklinde ortaya çıkar. Temelden gelen su kanalizasyon ustası veya drenaj ustası tarafından tespit ediliri. Tespit edilen bölgeye yönelik çalışma yapılır.

Yağmur sularından kaynaklanan çevre suları veya drenaj suları; Yağmurlar çok yağdığı zaman binanın veya evin bulunduğu bölge su yatağı olmasa bile kot seviyesi düşük olduğu için yağmur suların toplandığı er olur. Duvarlarda dökülmemeler ve zemin katlarda birikintiler şeklinde ortaya çıkar. Tespitin drenaj ustası yapar. Bina etrafına dranaj çalışması yapılarak çözülür.

Çatı suları/ balkon süzgeçleri; çatılarda oluşan arızadan kaynakların, yağmur süzgeçleri ise kameralı cihazlar ile içerisine bakılır ve robotlu cihazlar  ile açılır.

Kanalizasyon geri basması, lağım basması veya lağımın geri tepmesi; Su basması olarak da adlandırılır. Su kaçak problemlerinin içerisinde çözülmesi en zor olan sorundur. Önlem alınmadığı zaman vermiş olduğu hasar çok yüksektir. Ustalar kanalizasyon olarak konunun uzmanı olarak risk derecesine göre üç kademi önleme çalışması yapıyoruz.

  • Yerli Çekvalf
  • İthal Çekvalf
  • İki logar sistemi

Bu konu çok önemli ve çok detaylı bir konudur. İki logar sistemi nedir, nasıl yapılır,nasıl uygulanır hakkında bilgi almak için ustalar kanalizasyon isimli sitemizde makalemize geçiş yapabilirsiniz.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim