Pimaş Yıkama

Sürekli tıkanan lavaboların sebepleri arasında pimaşların içerisini yağ bağlaması ve kanalizasyon borularının çökmesi gelir, kanalizasyon boruları çöktü ise hattın yeniden yapılması gerekmektedir. Ancak pimaşların içerisi yağlandıysa jet su motorları vasıtası ile boruların içerisi yıkanmaktadır. Yıkma işlemi neticesinde kanalizasyon boruları yenilenmiş gibi randımanlı çalışabilir.

Tuvalet Borularının İçresi Neden Yıkanmalıdır.

Pimaşların içine dökülen yemek yağları eğim olmayan gider borularında dibe çökme yapar. Yağ tutmuş lavabo borusu içerisinde belli bir zaman sonra taşlaşma ve kireçlenme olur.  Tuvalet boruların içerisinin yağlanma sonucu kapanması bir den bire olmaz, öncelikle daralma olur atık su belli bir süre yine çalışır.

Atıksu Borularındaki Tıkanmaların Sebebi Nedir.

Atık su gider boruların da zamanla oluşan kireçlenme, yağlanma ve katı cisimlerin sebebiyet verdiğinden dolayı tıkanmalar sebebiyet verir.  Tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar dan kısa süre sonra tıkanma durumunda ortaya çıkabilir.  Yada yağlanma fazla olduğu zaman tıkalı boru açılmayabilir. Bu durumda hattın yenilenmesi gibi ağır kazı yada kırım işleri aklınıza gelebilir ancak hiç endişelenmeyiniz. Yıkama işlemi yapan makine basınçlı su ile robotla açılmayan gider borusunu açabilir.

Tıkanıklık Açıldıktan Sonra neden tekrar tıkanma olur.

Bir pimaş tıkandığında bez veya kâğıttan dolayı değilse daraldığı için tıkanmış demektir. Gider borusu daralması birden bire olan bir şey değildir. Yıllar boyunca gidere dökülen atıkların yağlanarak boru içerisinde akışı önlemesi zaman alır.  Tıkanıklık açma makinesi ile müdahale edilip açılsa da dar olduğundan daha sonra tekrar tıkanır. Özellikle mutfak giderlerinde yemek artığı ve yağların birikmesi ile oluşan daralmalar çok karşılaştığımız bir sorundur.  Daralmış mutfak gideri robotla açıldığı zaman robotun yayı yağ içerisinde delerek geçer ilk başta açılır ancak ilerleyen zaman tekrar tıkanma olur.

Pimaş Temizliği – Kanal Borusu Yıkama

Tıkanan gideri de açan atık su boru yıkama makinesi ürettiği yüksek basınç sayesinde çarpmanın şiddeti ile birçok tıkanıklığı da giderir. Kum, çamur vb. atık maddelerle dolmuş olan gider borularında da çok etkili temizlik yapar. Tıkanıklık robotu ile kum vb. cisimlerin tıkadığı gider açılır. Fakat makine giderden çıkarıldığında kumlar tekrar açılan yolu kapatabilir.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim