KIRMADAN, ETRAFI KİRLETMEDEN LAVABO GİDERİ AÇMA 

Tıkanan Lavabo gideri nasıl Açılır.

    Tıkanan Lavabo giderlerinin nasıl açıldığı hususunda bilgi vereceğiz ancak öncesinde bir hususu hatırlatmakta fayda vardır. Kanalizasyon tesisatı banyo tuvalet gibi su kullanım alanlarından başlar, kolon boruları , bina önündeki ana gider ve logarlar üzerinden belediye hattına bağlanır. Kanalizasyon tesisatında bir tıkanıklık olduğu zaman ilk uyarı vereceği yer bina önündeki logarlar ve daire içerisindeki tuvalet ve klozettir. Yani tuvalet ve klozette taşma olduğunda her zaman klozette tıkanma akla gelmelidir. Bu durum normal tuvalet tıkanıklığı için de geçerlidir.  Ustalar kanalizasyon olarak biz diyoruz ki;

    Eğer tıkanıklık her hangi bir cismen tuvalet gideri borusuna kaçarak boruyu tıkamasından kaynaklanıyorsa  robotla kanal açma işlemi neticesinde tıkalı gider açılır bir daha tekrarlanmaz.  Ancak kanalizasyon tıkanıklığı kanalizasyon borularındaki çökme yada kırılmalardan yada kanalizasyon tesisatının deforme olmasından dolayı tamamen çalışamaz hale gelmesinden kaynaklanıyorsa tıkanıklık kısa bir süre sonra tekrar edecektir.

Tuvalet tıkandığında yada klozet taştığında bu tıkanıklığı açmak için evde de kendi imkanlımızla bir şeyler yaparak tıkanıklığı açabilirsiniz. Evde tuvalet tıkanıklığı açma yolları endir bunları açıklayalım.

Tıkanan Tuvalet yada Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığını açmak için aşağıdaki doğal ve pratik yöntemleri deneyebilirsiniz.Lavabo tıkanıklığında bir çoğumuz sifon çekerek, bol su dökerek yada elimize geçirdiğimiz bir aparat ile lavabo tıkanıklığını açmaya çalışırız.  Bu yöntemler bazen iş yarar, ancak tıkanıklık daha ileri bir noktada ise kesinlikle profesyonel yardım alınmalıdır.  Yine evde Tıkanıklık açma yöntemleri nelerdir öğrenmeye çalışalım.

Sirke ve tuz ile lavabo Nasıl Açılır

Lavaboya önce tuz dökülür

Daha sonra aynı oradan sirke dökülür

Yarım saat kadar beklenir

1 litre kaynamış su dökülür

Sirke karbonatla reaksiyona girdiği gibi tuzlada reaksiyona girer

Sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı Nasıl Açılır.

Bir bardak karbonat lavaboya dökülür

Ardından bir bardak sirke dökülür

Elma veya üzüm sirkesi fark etmez. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; karbonat ve sirke ölçüleri eşit olmalıdır

Karbonat ve sirke kimyasal yapıları nedeni ile reaksiyona girerek tıkanıklığa sebep olan cisimleri eritmeye çalışır

Yarım saat beklenilir

Ardından 1 litre kaynamış su dökülür

Pompa ile lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır.

El pompası ile lavabonun giderini tamamen kapatacak şekilde kapatılır

Daha sonra pompalama işlemi yapılır

Bu işlemin dezavantajlarından biri tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimleri çekmek yerine ileriye doğru kaçmasına da neden olabilirsiniz

Lavabo açma teli tıkalı Gider Nasıl Açılır

Askı düz bir çubuk haline getirilir

Ucu kanca olacak şekilde kıvrılır

Lavabo giderinden içeri sokulur

Lavabo açma teli de aynı şekilde kullanılır

Tıkanıklık yakın bir noktada ise bu yöntemle yabancı cisimler kancaya takılır ve çıkartılır

Kimyasal Kullanılarak Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır.

Bu kimyasal ürünü kullanmadan önce kimyasal koruyucu eldiven ve koruyucu gözlük takın

Derin bir tencerede suyu kaynatın

Kostik ile suyu karıştırın (Bu aşamada dikkatli olun)

Kostik ile su karışımı reaksiyona neden olur ve buhar çıkar bu buharı solumayın

Hiçbir şekilde bu karışımı temas etmeyin

Bu karışımı tıkalı tuvalete dökün

5 dakika kadar bekleyin

Tuvalete bol su dökün

Sonuç olarak  Lavabı Gİderi, Klozet Tıkanıkıklığı Açma, Normal tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerini yapıyoruz. Evde Tuvalet Tıkanıklğı Açma yöntemlleri ile gider açılmazsa bize ulaşabirsiniz. En hızlı yollarla modern alet, cihaz ve makineler ile lavabo gideri tıkanıklıkarının kırmadan açıyoruz. 

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim