Lağım Motoru yani Dalgıç Pompanın sürekli tıkanmasından veya arıza yapmasından şikayetçiyseniz bu yazımızı dikkatli okuyunuz.

Dalgıç pompa zaten bir zorunluluktan dolayı kullanılır, bu zorunluluk kot farkından kaynaklanır. İski atık su deşarj yönetmeliğine göre kot seviyesi altında kalan yapılar dalgıç pompa marifeti ile atık suların şehir kanalizasyon sistemine verebilirler şeklide hüküm vardır. Belediyeler kot seviyesi altına bina ruhsatı verebiliyor, kendi kanalizasyon sistemini kot seviyesi üzerinden döşeyebiliyor. Bu şekilde kanalizasyon giderinin yapılması veya yaptırılması mevzuata uygun görülmektedir. Bu şartlarda peki ne yapılabilir derseniz. Bunu önem derecesine maddeler halinde sıralayabiliriz.

Birincisi;

Giderlerin ayrılması;

Örneğin on katlı bir bina düşünün bu binanın bütün giderleri zemine iniyor, burada lağım motoru vasıtası ile şehir kanalizasyon hattına bağlanıyor. Bu şekilde değil de lağım pompası sadece bodrum veya zemin kattaki dairelerinin atık suyunu atsa üst katlar da yukarıdan doğrudan kanalizasyon giderine bağlansa lağım motorunun yükü %90 hafifleyecek, yani 10 daireni atık suyunu atmak yerine iki daireni atık suyunu atacak, doğal olarak pompanın yükü hafifleyecek ve risk azalacaktır.

İkincisi

Damıtma sistemi

Lağım motorunu tıkayan bozan şeylerin başında tuvalete atılan ıslak mendil, havlu, lastik, plastik, elastik maddeler, şampuan sabun gibi temizlik ürünlerinin veya prezervatif gibi kişisel bakım ürünleri ve bu ürünlerinin ambalajları ve jelâtinleri gelir.

Damıtma sisteminde bu tarz lağım motoruna zarar veren atıkların dalgıç motorun bulunduğu kuyuya gitmeden bir öncesinde başka bir kuyu vasıtasıyla damıtılması ayıklanması, biriktirilmesi sağlanır. Böylelikle lağım motorunun arıza yapmasına veya tıkanmasına neden etkenlerin ortadan kaldırılmış olur.

Üçüncüsü

Doğru pompanın seçimi

Atık su pompaları yatay ve dikey su atma kapasiteleri,  bıçaklı veya vakumlu olması, plastik ve metal, trafezeli ve monofezeli gibi özelliklerden dolayı bir çok guruba ayrılır. Binanı, evin bulunduğu kot seviyesi yüksekliği, kullanım yoğunluğu, aile apartmanı olup olmadığı, işyeri ve konut olarak kullanılıp kullanılmadığı, daire sayısı gibi etmenler göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim