Banyo Süzgeç Gideri Tıkanıklığı Açma

Banyo Süzgeç Gideri Tıkanması bazen giderden taşma, yani suyun geri gelmesi şeklinde bazen de banyo giderindeki kokudan anlaşılır.

Banyo Gideri borusu banyo zeminindeki süzgeç ve küvet içerisindeki küveti ile birlikte banyodaki klozetin bulunduğu 100’lük pimaşa bağlanır. Dolayısı ile daire atık su hattında bir tıkanıklık olduğu zaman su boru içerisinde ilerlemez ve banyodaki süzgeçten geri taşar. Bundan dolayı tıkanıklık süzgeç tıkanıklığı şeklinde algılanabilir. Ancak asıl tıkalı olan daire atık su gideri tıkanıklığıdır.  Banyo içerisindeki süzgeç tıkandığında klozetten su gidiyorsa o zaman sadece banyo küvet giderinin 50’lik borusu tıkanmıştır.

Banyondaki Süzgeçten Su Geri Geliyor

Daire içerisinde bulunan sulu zeminlerden birisi de banyodur, banyo içerisinde ortalama olarak 3-4 tane kirli su gideri bulunur. Bunlardan bir tanesi Daşakabin içerisindeki duşa kabin gideri.  Burada tıkanıklık olduğu zaman duşa kabin giderinden su geri gelir.

Duşakabin içerisindeki gider bir süre sonra taşıyor sorunu;

Duşa kabin gideri 50’lik boru ile daire atık giderine bağlıdır. Daire atık su gideri tıkandığı zaman kot seviyesinden dolayı yerdeki süzgeçlerden geri taşar. Anacak bu taşma hemen olmaz da bazen 3 dakika su akıttıktan sonra olabilir. Bunu sebebi tıkanıklığın yaklaşık olarak 4-5 metre daha ileride olmasındandır. Yani banyo giderinin bağlı olduğu borunun içerisi dolduktan suyu geri vermektedir.

Banyodaki süzgeçten pislik gelmesi

Banyodaki süzgecin bağlı olduğu boru banyo içerisinde bulunan tuvalet yada klozetin gider borusudur. Bu bor tıkanırsa içerisindeki su ilerlemezse ve aynı zamanda klozet kullanılırsa klozete atılan pislikler hemen yanındaki süzgeçten geri gelir. Burada yapılması gereken banyoda bulunan tuvaletin giderinin açılması gerekir

Banyodaki yerde bulunan giderden su taşıyor.

Banyoda yerde bulunan gider süzgeç ile başlar ve daire atık su borusuna kadar devam eder. Bu boruda tıkanıklık olduğu zaman banyoda bulunan su giderinden su geri gelir, yani taşar.

 

Banyo Gideri – Banyodaki Yerdeki Süzgeç Neden Tıkanır.

Banyodaki yerdeki süzgecin tıkanması banyo giderinin bağlandığı 100  ‘lük atık su giderinin tıkanması ile olur. Ancak bu tıkanma bazen yüzlük boruya bağlanmadan önceki ara bağlantıda da olur. bu ara bağlantı bir çok yer de ya 70 yada 50 lik borudur. Daire içi şartlardan dolayı küçük boru konur. bu da tıkanma ve taşmalar neden olur. banyoya atılan katı atıklar ve ambalaj atıkları, şampuan kutusu kapak ve jelatinleri banyo giderlerinin tıkanmasına neden olur.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim