Kanalizasyon Borusuna Takılan Çekvalf

​ çekvalf klozete takılır mı?

Biz genelde çek valfi bina önündeki apartman önündeki logara takıyoruz bakım temizliği ve kontrolü kolay olsun diye. Klozete takılan çekvalf hem banyo içerisinde ya da tuvalet içerisinde fayans kırma ve ekstra tamirat ve tadilata neden olacağı için Hem maddi olarak artı bir yük demek hem de bakım ve kontrolü imkansız hale gelebilir. Ayrıca Neticede içerisinde kalan bir aparatı ya da hazneyi evin içerisinde ya da banyonun içerisinde yapmanın bir anlamı yoktur Bu yüzden bina önündeki logara çek valfi takıyoruz.

Logar Çekvalf - Kanalizasyon Çekvalf - Pis su çekvalf - atık su çekvalf - lağım çekvalf

 çekvalf hakkında bilgilendirme çekvalf nedir? Çekvalf Ne işe yarar? Çekvalf fiyatı ne kadar? Çekvalf nereye takılır? Çekvalf hangisi tercih edilmeli?

Çek valf nedir?

Çek valf atık su tesisatında Kanalizasyon borusu içerisindeki akışı kontrol etmek, istenmeyen ve geri tepen suları önlemek, lağım faresi lağım kokusu gibi kanalizasyon borusundan gelen olumsuzlukları önlemek için kanalizasyon borusuna takılan için metal klapeli dışı Plastik olan bir aparattır ya da kanalizasyon tesisatı elemanıdır.

Çekvalf ne işe yarar?

Çek var kanalizasyon borusuna takıldığında kanalizasyon hattından yani ters istikametten bina eve ya da iş yerine kötü koku, geri Tepme ve kanalizasyon basmasını önler. Yağışlı havalarda kanalizasyon hattından evlere su geri basar nokta sebebi ise aşırı Yağışlı havalarda kanalizasyon borularının cadde sokak veya çatılardaki suyu toplayan yağmur suyu hatlarının kanalizasyon borularına bağlanmasıdır. Böyle bir durumda kod seviyesi en düşük bina yaparsan ya da logardan geri Tepme meydana gelir

çekvalf nereye takılır?

Çek valf bina önündeki kanalizasyon logarına takılır. Çek var buraya takıldığında bakım ve kontrolü kolay olur. Çekval bakım ve temizliği yapıldığı sürece tıkanmaya sebebiyet vermemektedir ancak çekvalfin montajı usulüne uygun doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Çekval alacağım ama hangisini almalıyım?

Lağım faresi sebebiyle çekvalf isteniyorsa için Metal klapeli yerli ve yabancı fark etmez Tabii ki her zaman ithal markalar biraz daha kaliteli olduğu için daha iyi olur içi metal künefeli olsun ve Logar içerisine montajı yapılırken terazisi düzgün olsun Logar içerisinde kırma ve betonlama yapılarak yapılmalıdır

Geri Tepme Dolayısıyla alınan çekval ise oldukça kaliteli alınmasında fayda vardır. Yerli ise güzel bir marka ithal marka alınacaksa dalmer marka alınabilir.

 

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim