Tuvalet taşması, klozet taşması, lavabo taşması, mutfak giderinden suyun geri  gelmesi  veya  banyo giderinden su geri geldiğinde gider tesisatında tıkanıklık yada arızanın olduğunun işaretidir. Burada bilinmesi gereken bir durum var, oda bu geri basma ne zaman oluyor, yağmur yağdığında mı oluyor, yoksa musluklar açıldığında mı yada üst katlar kullandığında mı oluyor, arızanın tespiti için bu hususların bilinmesi gerekir.

        Yağmur yağdığında yağışlı havalarda  giderden su geri geliyor, su basıyorsa bu durum kot seviyesinin düşüklüğünden kaynaklanır. Kot seviyesi düşüklüğü bodrum ve zemin kat daireleri, ters dublekslerin alt katını, kapıcı dairelerini, sığınak, depo, giriş katları yada müstakil evleri ilgilendirir. Çünkü su geri  bastığında buralardan geri gelir. Su basmasının çözümü Çekvalf + 2 logar sistemidir. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

    Üst katlarda su kullanınca banyo giderinden yada banyoda yerde bulunan süzgeçten su basıyorsa kanalizasyon hattında bir tıkanıklık var demektir. Ancak bu tıkanıklık geçici bir durum mu yoksa apartman kanalizasyon hattının çökmesinden yada boruların kırılmasından mı kaynaklanmış bu hususun tespiti yerinde yapılacak çalışma ile mümkündür. Ancak yine de bir ipucu yada işaret için tıkanıklığın olduğu kata bakmak lazım eğer. Tıkanıklık ara katta yok ise alt katta yani alt katın mutfak banyo ve tuvalet giderinden su geri basmıyorsa işte bu durumda tıkanıklık sadece daire içi tesisattadır. Eğer tıkanıklık olduğu kat zemin bodrum, zemin veya giriş katta ise apartman ana giderinde tıkanıklık olma ihtimali yüksektir.

       Bu durumda ne yapılabilir.? Öncelikle apartman ana gider borusunun kameralı kanal açma makinesi ile açılması gerekir, genelde %75 sorun çözülür, bu durumda kırma ve kazı yapmaya gerek kalmaz, eğer devam ederse apartman kanalizasyon tesisat borularında çökme, kırılma veya meyilsizlik vardır. Apartman kanalizasyon hattının tadilatının yapılması gerekir. Netice olarak tesisat sorunları, kanalizasyon tıkanıklıkları her zaman olan bir durum değildir. Bu yüzden bizim gibi işinin ehli firmalar iletişime geçip ne yapılacağı hakkında bilgi almakta fayda vardır. Biz bu işi en iyi şekilde yapıyoruz. Yıllardır yapıyoruz. “Kanalizasyon bir defa yapılır, ustalar tarafından yapılır ” sloganımıza uygun bir şekilde tadilat yapıyoruz. Kanalizasyon ikinci defa yapıldığı zaman hem müşteri mağdur olur, hem işi yapan, ev sahibi yada apartman yönetici mağdur olur.  Biz firma olarak kanalizasyon tadilat sürecinin sağlıklı işlemesi için öncelikle küçük bir meblağ karşılığında keşif için geliyoruz.

     


 Tadilat öncesinde neden keşif yapılmalı.

      Birincisi; tıkanıklık yada arızanın tespiti için keşif yapılmadır. Şöyle ki ev sahibi yada kiracı, yada apartman yönetici tuvalet giderinden taşma olduğu zaman, yada su gitmediği zaman yada geri bastığı zaman giderde tıkanıklık var der.  Hatta hemen giderinin yenilenmesi için usta talep eder. Ama bu durumda keşif için usta talep etse tıkanıklığın tespiti yapılır, tıkanıklık açılır. Açılmazsa tıkanıklığa neden olan husus tespit edilir. Yani tesisat sorunu, kanalizasyon arızası tespit edilir.

      İkincisi:Çalışma Yöntemini tespiti için Keşif yapılması gerekir.  Tıkanıklık ve arıza tespit edildiğinde artık bir çalışma yapılarak bu arızanın giderilmesi gerekir. yada arızayı veya tıkanıklığı ev sahibi tespit etmiş olsun. Bu arıza ne şekilde giderilecek?  İnsan ömründe nadiren birkaç defa olan bu kanalizasyon sorununun çözümü için ev sahibi ile işi yapan ustanın bakış açısı bir olamaz. Usta bizzat arızanın olduğu yeri görmeli. Kanalizasyon tadilatı yaparken ne şekilde bir çalışma yapacak buna kara vermesi gerekir. Çevresel şartlar müşterilerimizin telefonda anlattığı gibi olmuyor.  Müşterilimizin görmediği ancak ustalarımızın gördü bir çok husus vardır doğal olarak. Örneğin kanalizasyon tadilatı yapılırken açık kanal çalışması mı yapılacak yoksa kapalı yatay tünel yöntemi  mi kullanılacak, direk şutlamamı yapılacak yada yeniden bir logar mı eklenecek yada çıkarılacak. Yada kazı yapılacak yerde elektrik doğalgaz, su hatları var mı, merdiven fayans kalebodur, parke taş varmı, mermer kırmadan alttan kazı yapılarak kanalizasyon bağlantısı yapımlı, bütün bunların tespiti ustanın çalışma yapılacak yerde keşif yapması ile mümkündür.

      Üçüncüsü; Tadilat fiyatının belirlenmesi ; Yukarıda anlatılan çalışma yöntemleri, açık kapalı tünel çalışması, mermerinin kırılmadan alttan geçilmesi, parke taş sökülmesi gibi hususlar  hem ustalık ve işçilik fiyatını değiştirir, bu yüzden işi yapan açısından önemlidir. Hemde kullanılan malzemeyi çevreye verilen zarar miktarını değiştir. Buda müşteri yada ev sahibi açısından önemlidir. Bunlardan bir kalem işin bile fiyata ne kadar etki ettiği düşünüldüğünde  keşif için ustaya küçük bir meblağ ödeyerek  ustayı getirmek ne kadar gerekli ve avantajlı bir iş olduğu gayet açıktır. Belki de gelen usta tıkanıklığı açtığı zaman bunların hiç birine gerek kalmayacak .


     Kanalizasyon birim maliyetleri diğer işlerde olduğu gibi tam olarak hesaplanamaz. Yani telefonda sen bu işi kaça yaparsın soruna net bir cevap kesinlikle  mümkün değildir. Telefonla verilen fiyatlarda ya müşteri mağdur olur yada usta mağdur olur bu yüzden iş devam ederken yeniden fiyat belirlenir. Buda hoş olmayan durumlara neden olur. Bütün bunlar düşünüldüğünde kanalizasyon ve tesisat sorunlarında iyi bir usta çağrılarak;

 • Arızanın tespiti veya tıkanıklığının Açılması yapılmalı
 • Çalışmanın hangi yöntemler yapılacağı
 • Fiyatlandırma bizzat yerinde yapılmalı Çevresel Şartlar yerinde görülmelidir.

 

Biz ustalar kanalizasyon olarak diyoruz ki kanalizasyon bir defa yapılır işin ustaları tarafından yapılır


Hizmetlerimiz

 • Kameralı Kanal Açma
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma
 • Kameralı Gider Açma
 • Mutfak Lavabosu Açma
 • Lavabo Tıkanıklığı Açma
 • Banyo Gideri Açma
 • Kanal Arıza Tespiti
 • Su Kaçak Tespiti
 • Kanalizasyon Açma
 • Kanalizasyon Tamiri
 • Kanalizasyon Hattı Tamiratı
 • Pimaş Yıkama
 • Kanalizasyon Temizliği
 • Logar Açma
 • Klozet Tıkanıklığı Açma
 • Logar Kapağı Montajı
 • Tıkalı Gider Açılımı
 • Tıkanmış Tuvalet Açma
 • Pimaş Takma Ustası
 • pimaş Açma
 • Lağım Açma

Hizmet Bölgelerimiz.

İstanbul Ankara Çankaya Keçiören Yenimahalle Etimesgut İzmir Kocaeli İzmit  Gebze Darıca Çayırova İzmir Buca Konak Güzelbahçe Bornova Karabağlar Balçova Karşıyaka Sakarya Adapazarı Konya Meram Karatay Selçuklu Bursa Yıldırım Nilüfer Gürsü Kestel Osmangazi Adana Çukurova Yüreğir Sarıçam Seyhan Antalya Kepez Muratpaşa Manisa Şehzadeler Yunus Emre Muğla Aydın Balıkesir Eskişehir Anadolu Tuzla Pendik Kartal Maltepe Ataşehir Kadıköy Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli Bakırköy Küçükçekmemece Bağcılar Şirinevler Esenyurt Beylikdüzü Avcılar Gaziosmanpaşa Bayrampaşa Sarıyer Beşiktaş Şişli Beyoğlu Fatih Büyükçekmece Esenler Arnavutköy Kağıthane'de hizmet vermekteyiz, Ustalararımız 30 Dk-60 Dk Arası adreste olmaktadır, her ilçede her semtte servisimiz vardır. 


 

 

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim