Klozetteki Su Yavaş Gidiyor Sebebi Nedir

Klozetteki su Neden Yavaş Gider? Klozetteki su neden yükselir? Klozetteki su neden çekmez?

Klozet içerisindeki suyun yavaş gitmesinin birçok sebebi vardır. Bu sebeplerin daha iyi anlaşılması için öncelikle klozet borularının bağlı olduğu kanalizasyon tesisatı hakkında da bilgi vererek anlatmaya çalışalım.

Klozetteki Tıkanıklık

Klozet banyo ve tuvaletlerde bulunur, klozetin oturtulduğu boru 10 pimaş olur, bu  pimaş bazen duvarda da olabiliri. Son zamanlarda bu pimaşlar duvardan çıkmaktır. Klozet, klozetin kadası ve bu 100’lük pimaş boru arasında her hangi bir cismin kalması, bu cisim klozette koku yapması için konulan plastik aparat, bez, oyuncak ve fırça benzeri cisimleri olabilir. Klozetin sökülerek alttaki pimaşta su gidiyor mu gitmiyor mu diye bakıldığında klozet içerisinde böyle bir sonunun olup olmadığı tespit edilebilir.

Daire İçi Tıkanıklık

100’lük pimaştan başlayıp dairenin çıkında bulunan kolon borusuna kadar olan mesafede bulunan boruları kapsar, bu bölümde ters meyil döşenmediği sürece kolay kolay tıkanıklık olmaz olsa dahi tıkanıklık açmak makinesi sorun giderilir.

Klozetteki su yavaş gidiyorsa daire içerisindeki atık su tesisatına kamera ile bakılma suyun yavaş gitmesine neden unsur tespit edilmelidir

Bu arade en sık sorulan sorular arasında; evdeki tıkanıklığa belediye bakarmı, daire içi tıkanıkığlı belediye açarmı, iski, isu, izsu, saski, aski bina içerisindeki tıkanıklığı değil, bina parsel logarı ile belediye kanalizayon hattı arasındaki kanalizayon borularındaki tıkanklığı açar.

Bina Kanalizasyon hattındaki Sorun

Bina kanalizasyon hattı üst katlardan inen tuvalet borularından başlar bina önündeki parsel logarına kadar alanı kapsar, bu alandaki borular içerisinde su kalıyorsa klozet içerisindeki su yavaş ilerler, suyun kalmaması için bina kanalizasyon hattı temizlenir, boru içerisine kamera ile bakılır. Suyun gitmemesinin, suyun birikmesinin sebebi tespit edilir. Eğer hatta çökme varsa yine borular içerisindeki su yavaş ilerler.

Apartmanın logarındaki sorun

Apartmanın logarında sorun varsa bina içerisindeki su yavaş ilerler bu yüzden klozetteki su yavaş çeker, apartmandan gelen gider ile belediye gideri aynı seviyede olduğu zaman logardaki akış hızı yavaşlar, bu da apartmanın tuvalet borularındaki akış hızının yavaşlatır. Bunun için yapılması gereken logar içerisinden şutlama yapmaktır. Logar içerisinde tadilat yapıldığı zaman sorun çözülecektir.

Mutfak Giderinden Kaynaklı Yağlanma

Mutfak giderleri mutfaktaki atıklardan dolayı yağlanır, boru içerisinde beyaz parçacıklar ve partiküller oluşur, öyle ki bazen borunun içerisini kapsar, ama tamamen kaplayana kadar biraz ilerler su yavaş gider, mutfak giderindeki yağlanmalar aşırı olduğu için bu tuvalet borularını da kapsar bu yüzden yer tuvaletinden klozetten banyo giderinden su yavaş gider.

Tuvalet Borularının Banyodan geçmesi

Bina içerisinde tesisat durumundan yada daire içi tesisattan dolayı tuvalet ve klozetin gideri banyonun altından geçer, banyo giderleri de doğal olarak bu hatta bağlanır. Banyoda çoğu zaman uzun saçlardan dolayı borular içerisinde yumaklanma olur, yani saç yumağı gider borusundaki suyun akış hızını yavaşlatır.  Bu durumu banyodaki yer süzgecinden gelen forurdama sesinden ve köpürmeden anlayabilirsiniz.

Bina tesisatındaki borularda dirsek kullanılması

Bina içerisindeki borularda çok sayıda dirsek kullanıldı ise yada T Borusu kullanıldı ise hat içerisindeki su yavaş gider, yani klozette sifona basıldığı zaman suyun çekilmesi uzun sürer.

Tuvalet borularının meyilsiz yada düz hatta ters meyille döşenmesi

Norma şartlarda binalarda tuvalet ve banyolar hepsi aynı hizada olur. tuvalet çıkışları kısa mesafe ile daire dışına çıkarılır. Kısa mesafede fazla meyil verme hakkı olduğu için hattın çalışması sağlıklı olur tıkanma olmaz ve klozetteki su hızlı gider. Ancak bazen bazı sebelerden dolayı daire içerisinde sonradan yapılan tadilat ile banyonun, mutfağın yada tuvaletin yeri daire içerisinde değiştirilir gideri ise aynı hatta verilmeye çalışılır. Bu değişim  sonrasında daire içerisinde boru uzadığı zaman yani atık su borusu daire içerisinde 15 metreyi bulduğu zaman borular mecburi olarak meylini kaybetmiş olacak ve meyilsiz olduğu için de tıkanma ve yağlanma ihtimali artacaktır.

Klozetteki suyun yavaş gitmesi, mutfak giderindeki suyun yavaş gitmesi, yada mutfak lavabosundan suyun geri vermesi sorunları ile ilgili makine ve cihazları olan tecrübeli ve alanında uzman personeli olan bizim firmalar ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kamera ile klozet içerisine bakma, kırmadan kamera ile arıza tespiti, kameralı gider işlemi ve cahazla tıkanıklı açma işlemeleri için 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramanız yeterlidir

Klozet tıkanıklığı için hangi numara aranır. Klozetiniz tıkanı ise 0  552 858 60 41 numaralı telefonu aranız yeterlidir. Belediye vidanjör numarası için 185 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim