Rögar tabanından su kaçırıyorsa ne yapılmalı.

Binanın rögarı binanın önünde olur, tabi bu günümüzde bu şekildedir. Eski binalarda bina tabanında da logarlar vardır. Bazen bir tane bezen bir kaç tane bina tabanında bulunan logarlara rast geliyoruz. Eskiden lüzum üzerine yapılmış bu logarla günümüzde hiçbir faydası olmadığı gibi zararı da vardır.

Bina içerisinde binanın tabanda bulunan logarlarda;

  • Koku sorunu,
  • Böcek sorunu,
  • Taşma sorunu,
  • Su kaçırma sorunu

Vardır. 

Peki bunun çözümü nedir.

Logarın iptali.

Bize göre bina tabanında logar olması gereksizdir. Bu logarlar iptal edilerek doğrudan bağlantı yapılabilir.

Şutlama

Logara gelen gider boruları lagardan çıkan gider borularına doğrudan bağlanıp, bağlanan boruların üzeri açılarak şutlama yapılır. Yukarıdaki ile ortak yönü doğrudan bağlantı, farkı ise şutlamada gider borusunu üzerinin açılmasıdır. Bu işin espirisi ne diyes sorarsanız. Logara gelen atık sular logarın tabanına dökülen pvc borular ile direk gider borusuna bağlanması ve aynı zamanda bu eklenen borunun üzeri açılarak logar faaliyetinin devam etmesidir.

Temizleme  Bacası

Logar içerisine  t şeklinde temizleme bacası eklendiğinde;

Logarın tabanına yine atık su dökülmez.

Loar ip tal olmamış olur.

Şutlamadaki gibi borunun üzeri açılmazda te yerleştirilir.

Ancak küçük logarlarda ve logara çok  sayıda pimaş gelen logarlarda bunu uygulamak bazen imkansız olmaktadır.

Su geçirmez polyester varil

Derin logarlarda ve çok sayıda gider gelen logarlarda şutlama, temizlik bacası yerine polyester varil yerleştirmek daha da faydalıdır.

Özellikle engebeli yerlerde bina dışındaki logarlardan alt komşunun bahçesine, evine veya dairesine lağım suyu geldiği zaman kesinlikle beton baca sökülmeli yerine polyester bidondan yeniden logar yapılmalıdır.

 

 

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim