Mutfak Gideri Borusu - Mutfak Lavabosunun Pimaşı

      Mutfak Gideri Borusu, eviyenin altındaki süzgeçten başlar, bina kanalizasyon hattına kadar devam eder. Mutfak lavabosunun gideri 50’lk yâda 70’lik pimaş boru olur ve  daire atıksu pimaşına bağlanır, daire içi atık suları toplayan pimaş genelde 100’lük olur, daire içi atık su giderine bağlandıktan sonra kolon borularına bağlanır. Bazı dairelerde mutfak giderleri bina önündeki logara ayrı bir hattan gitmektedir, boru ile binadaki tüm mutfakların giderleri 70’lik pimaş toplandıktan sonra bina önüne gider. 

Mutfak Balkonundaki Süzgeç; Bazı binalarda orjinalinde, bazı binalarda ise mutfağa sonradan katılan balkonun giderinden dolayı mutfak zemininde süzgeç bulunur. Bu süzgeçte yine 50'lik boru ile daire atık su borusuna bağlanır.

Mutfaktaki Süzgeç Tıkanırsa Ne Yapmalı?

Ortalama olarak 4 metre uzunluğunda olan bu pimaş boru genelde 50'lik olur, tıkanıklık süzgeçten içeri kaçan katı atıklar nedeniyle olur, bu boru tıkandığında sözeçte köpürme olur, süzgeç tıkanıklığının açılımı yada tıkalı borunun açılımı bireysel yapılacak bir iş değildir, bu durumda maliyeti yükseltmemek için hemen makine ile tıkalı gider açan tesisatçı aranmalıdır. Çünkü bazen evde tıkalı gider açma yöntemleri sonuç vermediği gibi daha büyük zararlara da yol açmaktadır. Genelde bir çok kişi önce sert bir cisim, tel yada her hangi bir şeyle tıkalı süzgeci açmaya çalışır. Ancak elindeki tel boru içersine sıkıştığında maliyet artar. Bu durum fayansların kırılmasına kadar gider. Böyle durumlarda en doğru yöntem fayansları kırmadan, makine ile lağım motoru ile tıkalı gider açan firmamızı 0 552 858 60 41 numaralı telefondan aramaktır.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak gideri borularının tıkanmasının sebebi pimaşların yağlanmasından kaynaklanır, mutfak giderine doğal olarak yemek atıkları atılmaktadır. Yemek atıkları da yağlı olduğu için pimaş içerisinde yağlanmalara neden olmaktadır. Evden uzun süreli ayrılışlarda mutfak borusu içerisinde büyük yağ tabakaları katılaşır ve sertleşir. Uzun süreden sonra mutfak pimaşına dökülen su ile birkaç tane yağ kütlesi bir araya geldiği için tıkanmaya sebep olur. Genelde bize ulaşan müşterilerimiz “ memleketten geldim mutfak giderim tıkanmış, köyden geldim ki mutfak giderinden su gitmiyor, tatilde döndük mutfak lavabosu tıkanmış” şeklinde şikayetlerde bulunmaktadır. Yukarıda bahsedildi gibi bu durumun sebebi mutfak pimaşlarının içerisinde kalan yağ tabakaların uzun süreden sonra sertleşmesi, parçacık haline gelerek tıkanıklığa sebep olmasıdır. Evden uzun süreli ayrılışlarda giderlere bol su dökerek içerisinde yağ tabakası kalmamasını, yıkanmasını sağlamaktır.

Mutfak Giderinin Daralması sorunu

Mutfak gideri boruları aşırı yağlanmadan dolayı küçülür, mutfak gideri tamamen tıkanmadan önce tesisatçı robotu ile temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde bazı yağlanmaları kanal açma makineleri bile açamamaktadır.

Mutfak Gideri Neden Sürekli Tıkanır?

Bizi arayan müşterilerimiz “mutfak giderimiz tıkandı, oysaki daha yeni açtırmıştık, mutfak giderimiz her 3 ayda bir tıkanıyor” gibi şikâyetlerde bulunmaktadır. Bu durumu yaşayanlar genelde, giriş kat, bodrum kat, yüksek giriş, yada dubleks dairelerdir. Mutfak giderinin sürekli tıkanmasının sebebi aslında mutfak giderinden değil bina ana hattının giderinin tıkanmasından da kaynaklanabilir. Ancak bu durumunun istisnaları vardır. Birincisi; giriş, bodrum, zemin ve yâda alt katta oturup da mutfak giderleri bina zemininden ayrı giden hatlardır. Çünkü mutfak gideri ayrı bir hat ile bina zeminden gitti zaman mutfak gideri borusunun uzunluğu artmaktadır, uzunluğun artması meyil ile ters orantılıdır, meyil düştükçe de tıkanma riski artmaktadır. Bu durumda mutfak giderinin tıkanmasının sebebi bina ana hattının tıkanması değildir.

Mutfak Lavabosunun Gideri Açılmıyorsa Ne Yapmalıyım?

Mutfak giderleriniz tıkandığı zaman evde açmak için uğraşmayınız. Kostik yada benzeri kimyasallarla açılmaya çalışılan giderlerin pimaş boruları yanmaktadır. Maliyet bu durumda daha çok artmaktadır. Mutfak Gideri Açıcısı çağırdığınızda ödeyeceğiniz meblağdan daha çok olmaktadır. Mutfak Lavabosunun giderini tesisatçı da açamadıysa, yada mutfak lavabosunun gideri kanal açma makinesi ile de açılmadıysa yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak ustalar kanalizasyon isimli firmamızdan yardım almanızdır. Tecrübeli ustalarımız ve modern makine ve cihazlar ile kırmadan en zor mutfak tıkanıklıklarını dahi açıyoruz.

Mutfak Giderini Kırmadan Açmak Mümkün müdür?

Mutfak gideriniz tıkandığında endişelenmeyiniz. Yeni nesil kanal açma makineleri ile mutfak giderini kırmadan açmak mümkündür. Yay ve onu çeviren motordan oluşan bu makineler insan gücünün çok daha üstünde bir kuvvetle tıkalı boruları açılımını sağlamaktadır.

MUTFAK GİDERİ TIKANIKLIĞI NASIL ÇÖZÜLÜR

Bulaşık Makinesi Giderinden Su Geri Geliyor, Ne Yapmalıyım?

Bulaşık makinesinin gideri ile eviyenin gideri çatal boru tek boruda birleşmektedir. Genelde bu boru 50’lik olmaktadır. Uzunluğu da ortalama 2 metre 5 metre arasında değişmektedir. Tıkanıklık bu boruda olduğu zaman su ya eviyenin bağlı olduğu giderden gelir, yada bulaşık makinesinin bağlı olduğu giderden gelir, hangisinin seviyesi aşağıda ise ondan gelir, netice olarak bunun sebebi mutfak giderinin tıkanmasıdır.

Bu durumda yapmanız gereken tek şey 0 552 858 60 41 numaralı telefondan bizi arayarak servis talep etmeniz gerekmektedir. Tıkanmış mutfak giderinin en uygun fiyata açan firmamız, güler yüzlü ve tecrübeli personelleri sizleri bu sıkıntıdan en kısa sürede kurtaracaktır. Ayrıca bizlere ulaşmak Google ye “kameralı kanal açma” ibaresini yazdığınızda yine ulaşabilirsiniz.

Mutfak Giderinden Su Neden Yavaş Gider?

Mutfak giderleri tıkanıklıklarının diğer gederlerden bir farkı burada yağ kullanım oranını fazla olmasıdır. Yemek yağları ve atık yağlar mutfak pimaşının içerisini zamanla daraltarak tıkanmasına neden olur. bu tür tıkanıklıklarda tıkanıklık bir anda oluşmaz, öncelikle suyun yavaş yavaş ilerlemesi şeklinde ortaya çıkar.

            Zemin Katta oturuyorum, mutfak giderimi ana giderden ayırabilir miyim.

Mutfak giderini ana giderden ayırmanızda fayda vardır. Aksi takdirde ana hat tıkanıklıklarında mutfak giderinden su basması olasılığı yüksektir. Ancak mutfak giderinizi ayırma imkanınız yoksa gider taşmasını önlemek için firmamızı arayabilirsiniz. 

Mutfak Tıkanıklığı Makine ile Kaça Açılır?

Makine ile Gider Açma işleminin ücreti, binanın yaşı, bulunduğu kat, bulunduğu bölge, ana hatta bağlı olup olmadığı durumuna göre değişmektedir.

 

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim