Mutfak Gideri Borusu - Mutfak Lavabosunun Pimaşı

      Mutfak Gideri Borusu, eviyenin altındaki süzgeçten başlar, bina kanalizasyon hattına kadar devam eder. Mutfak lavabosunun gideri 50’lk yâda 70’lik pimaş boru olur ve  daire atıksu pimaşına bağlanır, daire içi atık suları toplayan pimaş genelde 100’lük olur, daire içi atık su giderine bağlandıktan sonra kolon borularına bağlanır. Bazı dairelerde mutfak giderleri bina önündeki logara ayrı bir hattan gitmektedir, boru ile binadaki tüm mutfakların giderleri 70’lik pimaş toplandıktan sonra bina önüne gider. 

Mutfak Balkonundaki Süzgeç; Bazı binalarda orjinalinde, bazı binalarda ise mutfağa sonradan katılan balkonun giderinden dolayı mutfak zemininde süzgeç bulunur. Bu süzgeçte yine 50'lik boru ile daire atık su borusuna bağlanır.

Mutfaktaki Süzgeç Tıkanırsa Ne Yapmalı?

Ortalama olarak 4 metre uzunluğunda olan bu pimaş boru genelde 50'lik olur, tıkanıklık süzgeçten içeri kaçan katı atıklar nedeniyle olur, bu boru tıkandığında sözeçte köpürme olur, süzgeç tıkanıklığının açılımı yada tıkalı borunun açılımı bireysel yapılacak bir iş değildir, bu durumda maliyeti yükseltmemek için hemen makine ile tıkalı gider açan tesisatçı aranmalıdır. Çünkü bazen evde tıkalı gider açma yöntemleri sonuç vermediği gibi daha büyük zararlara da yol açmaktadır. Genelde bir çok kişi önce sert bir cisim, tel yada her hangi bir şeyle tıkalı süzgeci açmaya çalışır. Ancak elindeki tel boru içersine sıkıştığında maliyet artar. Bu durum fayansların kırılmasına kadar gider. Böyle durumlarda en doğru yöntem fayansları kırmadan, makine ile lağım motoru ile tıkalı gider açan firmamızı 0 552 858 60 41 numaralı telefondan aramaktır.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak gideri borularının tıkanmasının sebebi pimaşların yağlanmasından kaynaklanır, mutfak giderine doğal olarak yemek atıkları atılmaktadır. Yemek atıkları da yağlı olduğu için pimaş içerisinde yağlanmalara neden olmaktadır. Evden uzun süreli ayrılışlarda mutfak borusu içerisinde büyük yağ tabakaları katılaşır ve sertleşir. Uzun süreden sonra mutfak pimaşına dökülen su ile birkaç tane yağ kütlesi bir araya geldiği için tıkanmaya sebep olur. Genelde bize ulaşan müşterilerimiz “ memleketten geldim mutfak giderim tıkanmış, köyden geldim ki mutfak giderinden su gitmiyor, tatilde döndük mutfak lavabosu tıkanmış” şeklinde şikayetlerde bulunmaktadır. Yukarıda bahsedildi gibi bu durumun sebebi mutfak pimaşlarının içerisinde kalan yağ tabakaların uzun süreden sonra sertleşmesi, parçacık haline gelerek tıkanıklığa sebep olmasıdır. Evden uzun süreli ayrılışlarda giderlere bol su dökerek içerisinde yağ tabakası kalmamasını, yıkanmasını sağlamaktır.

Mutfak Giderinin Daralması sorunu

Mutfak gideri boruları aşırı yağlanmadan dolayı küçülür, mutfak gideri tamamen tıkanmadan önce tesisatçı robotu ile temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde bazı yağlanmaları kanal açma makineleri bile açamamaktadır.

Mutfak Gideri Neden Sürekli Tıkanır?

Bizi arayan müşterilerimiz “mutfak giderimiz tıkandı, oysaki daha yeni açtırmıştık, mutfak giderimiz her 3 ayda bir tıkanıyor” gibi şikâyetlerde bulunmaktadır. Bu durumu yaşayanlar genelde, giriş kat, bodrum kat, yüksek giriş, yada dubleks dairelerdir. Mutfak giderinin sürekli tıkanmasının sebebi aslında mutfak giderinden değil bina ana hattının giderinin tıkanmasından da kaynaklanabilir. Ancak bu durumunun istisnaları vardır. Birincisi; giriş, bodrum, zemin ve yâda alt katta oturup da mutfak giderleri bina zemininden ayrı giden hatlardır. Çünkü mutfak gideri ayrı bir hat ile bina zeminden gitti zaman mutfak gideri borusunun uzunluğu artmaktadır, uzunluğun artması meyil ile ters orantılıdır, meyil düştükçe de tıkanma riski artmaktadır. Bu durumda mutfak giderinin tıkanmasının sebebi bina ana hattının tıkanması değildir.

Mutfak Lavabosunun Gideri Açılmıyorsa Ne Yapmalıyım?

Mutfak giderleriniz tıkandığı zaman evde açmak için uğraşmayınız. Kostik yada benzeri kimyasallarla açılmaya çalışılan giderlerin pimaş boruları yanmaktadır. Maliyet bu durumda daha çok artmaktadır. Mutfak Gideri Açıcısı çağırdığınızda ödeyeceğiniz meblağdan daha çok olmaktadır. Mutfak Lavabosunun giderini tesisatçı da açamadıysa, yada mutfak lavabosunun gideri kanal açma makinesi ile de açılmadıysa yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak ustalar kanalizasyon isimli firmamızdan yardım almanızdır. Tecrübeli ustalarımız ve modern makine ve cihazlar ile kırmadan en zor mutfak tıkanıklıklarını dahi açıyoruz.

Mutfak Giderini Kırmadan Açmak Mümkün müdür?

Mutfak gideriniz tıkandığında endişelenmeyiniz. Yeni nesil kanal açma makineleri ile mutfak giderini kırmadan açmak mümkündür. Yay ve onu çeviren motordan oluşan bu makineler insan gücünün çok daha üstünde bir kuvvetle tıkalı boruları açılımını sağlamaktadır.

MUTFAK GİDERİ TIKANIKLIĞI NASIL ÇÖZÜLÜR

Bulaşık Makinesi Giderinden Su Geri Geliyor, Ne Yapmalıyım?

Bulaşık makinesinin gideri ile eviyenin gideri çatal boru tek boruda birleşmektedir. Genelde bu boru 50’lik olmaktadır. Uzunluğu da ortalama 2 metre 5 metre arasında değişmektedir. Tıkanıklık bu boruda olduğu zaman su ya eviyenin bağlı olduğu giderden gelir, yada bulaşık makinesinin bağlı olduğu giderden gelir, hangisinin seviyesi aşağıda ise ondan gelir, netice olarak bunun sebebi mutfak giderinin tıkanmasıdır.

Bu durumda yapmanız gereken tek şey 0 552 858 60 41 numaralı telefondan bizi arayarak servis talep etmeniz gerekmektedir. Tıkanmış mutfak giderinin en uygun fiyata açan firmamız, güler yüzlü ve tecrübeli personelleri sizleri bu sıkıntıdan en kısa sürede kurtaracaktır. Ayrıca bizlere ulaşmak Google ye “kameralı kanal açma” ibaresini yazdığınızda yine ulaşabilirsiniz.

Mutfak Giderinden Su Neden Yavaş Gider?

Mutfak giderleri tıkanıklıklarının diğer gederlerden bir farkı burada yağ kullanım oranını fazla olmasıdır. Yemek yağları ve atık yağlar mutfak pimaşının içerisini zamanla daraltarak tıkanmasına neden olur. bu tür tıkanıklıklarda tıkanıklık bir anda oluşmaz, öncelikle suyun yavaş yavaş ilerlemesi şeklinde ortaya çıkar.

            Zemin Katta oturuyorum, mutfak giderimi ana giderden ayırabilir miyim.

Mutfak giderini ana giderden ayırmanızda fayda vardır. Aksi takdirde ana hat tıkanıklıklarında mutfak giderinden su basması olasılığı yüksektir. Ancak mutfak giderinizi ayırma imkanınız yoksa gider taşmasını önlemek için firmamızı arayabilirsiniz. 

Mutfak Tıkanıklığı Makine ile Kaça Açılır?

Makine ile Gider Açma işleminin ücreti, binanın yaşı, bulunduğu kat, bulunduğu bölge, ana hatta bağlı olup olmadığı durumuna göre değişmektedir.

 

Hizmetlerimiz

Tuvalet Tıkanıklığı Açma-Kameralı-Kırmadan-0 552 858 60 41 Tuvalet Tıkanıklığı Açma-Kameralı-Kırmadan-0 552 858 60 41 7/24 gün 24 Saat Tuvalet Tıkanıklığı Açma hizmeti veriyoruz. Tuvalet tıkanıklığını kırmadan ve etrafı kirletmeden açıyoruz. Tuvaletiniz taştığında ve ..... Devamı
Tıkalı Gider Açma Kameralı / Lavabo-Mutfak-Banyo Gideri Açma Tıkalı Gider Açma Kameralı / Lavabo-Mutfak-Banyo Gideri Açma Kameralı Gider Açma Robot Cihazlarla kırmadan Arıza tespiti yapıyor ve tıkanıklığı açıyoruz. Teknolojinin gelişmesi hayatın tüm alanlarında olduğu ..... Devamı
Su Kaçağı Tespiti / Kanal Arıza Tespiti - Dedektör  Kamera Su Kaçağı Tespiti / Kanal Arıza Tespiti - Dedektör Kamera Su Kaçağı Tespitini yapıyoruz.   Su kaçağı; Tesisat borularında oluşan arıza ve kırıklardan-lağım ve kanalizasyon giderlerinde oluşan arıza, çökme ve ..... Devamı
Robotla Gider Açma Robotla Gider Açma       Kırmadan Etrafı Kirletmeden Robotla Gider Tıkanıklığı Açıyoruz. Tuvalet Giderinde oluşan tıkanıklık tuvaletin borusuna her hangi bir cismin kaçm..... Devamı
Pimaş Görüntüleme - Kameralı Dedektör Pimaş Görüntüleme - Kameralı Dedektör Kamera ile Boru Pimaş İçini Görüntüleme, Pimaş borularının içerisini görüntüleme pimaş boru içerisinde suyun akış hızını yavaşlatan sorunları çözüme k..... Devamı
Logar Kapağı Fiyatları / Montajı Logar Kapağı Fiyatları / Montajı         Kanalizasyon tesisatının sağlıklı çalışması, tıkanmaması ve arıza durumuna geçmemesi bakım ve temizliğinin zamanında yapılması ile mümkün olur..... Devamı
Klozet Tıkanıklığı Açma Klozet Tıkanıklığı Açma     Klozet taşması yada suyun gitmemesi, tıkanıklığın klozette olduğu anlamına gelmez, çünkü kanalizasyon Tesisatının herhangi bir yerinde meydana gel..... Devamı
Kanalizasyon / Alt Yapı Kanalizasyon / Alt Yapı 1984 yılından itibaren İstanbul'un her bölgesinde, yapılacak olan işin özellikleri dikkate alınarak uygun ekipman, alet, makina ve cihazların seçimini..... Devamı