Su kaçağı tespiti ve Çözümü Üzerine…

Daha önceki bir çok yazımızda su kaçaklarının çeşitlerini ele almıştık, detaylı bir şekilde anlattığımız su kaçakları konusunun ana hatları şu şekildeydi.

  • Su kaçağının nedenleri
  • Su kaçağının tespiti
  • Su kaçağının çözüm yolları

            Apartmandaki Su Kaçağı Neden olur, bina tabanında su neden çıkar, bina temeline suyu nerden alır, yan binadan bizim binanın altına su gelirmi, yan binadan gelen su temiz su mu yoksa atık  su mu

  • Temiz su tesisatı borularında meydana gelen kırık ve çatlaklardan kaynaklanan
  • Atık su borularındaki çökme kırılma, çatlama ve ya kullanılan borunun deforme olmasından kaynaklanan
  • Yağmur sularından kaynaklanan
  • Taban suyundan kaynaklanan
  • Çevre sularından kaynaklanan
  • Bir başka binanın temiz yada logar suyundan kaynaklanan şeklinde sıralamıştık.

Su kaçağın tespiti için cihaz ve makineler kullanılır, ancak bu makineler temiz su tesisatında ve kirli su yani pimaş borulardaki kırıkları ve çatlakları tespit etmek için kullanılır.

Termal kamera ile su kaçağı tespiti; temiz su tesisatındaki su kaçakları termal kamera ile yapılı. Noktasal yapılan bu tespitler sayesindeki noktasal müdahale yapılarak su kaçağı sorunu giderilir. 

Pimaş Görüntüleme; Pimaş borulardaki çatlaklara ise kanalizasyon kamerasıyla bakılır, kırık ve çatlağın olduğu yer tespit edilerek gerekli çalışmalar yapılır. Ancak burada unutulmamalıdır ki tıkalı hatlar içerisi kanalizasyon kamerasıyla görülmez, çünkü atık su kirlidir ve içerisini göstermez, yani öncelikle tıkalı giderin içerisinin açılması gereklidir. Bu anlattığım kısımların şöyle bir ortak özelliği var, bu kısımlarda teknolojik alet makineler işe yarar ve sonuç getirir. Yani kanal görüntüleme işlemi yada termal kamerayla su kaçağının tespiti yapılır.

Tabandan gelen su kaçağının tespiti nasıl yapılır.

Tabandan gelen su kaçağı genelde ters dubleksi olan apartmanlar ve bodrum katı olan apartmanlar için sorun teşkil etmektedir.  Toprak seviyesinin altında bulunan bodrum ve dubleks dairlerinin içerisinde koku oluşur, basık hava oluşur, küf nem, ve rutubet oluşur.

Bodrum katta rutubet neden oluşur,  Duvarlarda dökülmeler ve siyahlaşmalar neden olur,  bu sorunların çözümü nedir.

Bu anlattığım kısımlarda teknolojik cihaz ve makineler ile yapılan tespitler ve çalışmalar olumlu sonuç getirmez. Bu kısımları tespit edecek bir makinede yoktur. Nem ölçer veya rutubet ölçer gibi cihazlar evde rutubet olduğunu gösterir ancak soruna çözüm bulmaz, zaten nem ölçer cihazını getirme aşamasında gelmişe evde yada dairede nem olduğu anlaşılmış, yani tespit edilmiştir. Asıl önemli olan bu nem, rutubet ve kötü koku nasıl giderilir, nasıl bir çalışma yapmak gereklidir

Ustalar Kanalizasyon olarak su kaçağı tespiti ve çözüm yolları üzerine bir çok çalışma yaptık, bir çok müşterimizi su basması sorunundan kurtardır. Tecrübeli ustalarımız ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bizlere 0 552 858 60 41 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim