Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır

Lavabo Tıkanıklığı gündelik hayatta hemen herkesin başına gelecek bir olaydır yada durumdur. Her olayda olduğu gibi lavabo tıkanıklığında da öncelikle kendi imkanlarımızla açmaya çalışırız. Bunun için öncelikle;

Mutfak Lavabosu Tıkandı ise;

Eviyenin altındaki boruyu hareket ettiririz. Çünkü bazen eviyenin altındaki gırtlak boruda birikinti olduğu için lavabo içerisinde su gitmez, tıkanıklığın gırtlak borudan mı kaynaklandığını yoksa mutfak pimaş borusundan mı kaynaklandığını anlamak için gırtlak boru yerinden çıkartılır. Gırtlak boruyu çıkarttığımızda eğer buraya su gelmiyorsa işimiz kolay demektir çünkü sadece eviyenin altındaki gırtlak boru ile eviyenin altındaki süzgecin birleştiği noktada tıkanma olmuştur. Bunun açılması için avuç içi ile baskı uygulanması yeterlidir. Yada uzun bir mil yada tornavida tarzı bir cisimle bu kısım karıştırılır ve sorun %100 giderilmiş olur.

Diğer taraftan buraya su geliyor ancak mutfak gider borusundan su gitmiyorsa bu durumda profesyonel bir firmadan yardım almanızda fayda vardır. Ustalar kanalizasyon olarak Türkiye’nin birçok bölgesinde, ilinde ve ilçesinde hizmet vermekteyiz.  Bizlere 7/24 ulaşabileceğiniz 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramanız yeterlidir. Acili yet durumuna göre en uygun ve en yakın tesisatçı size yardımcı olacaktır.

Peki Kimyasal Lavabo Açıcılarla Mutfak Yada Lavabo Tıkanıklığı Açılır mı

Lavabo açıcılar ile tıkanıklık açma işlemi bazen olumlu sonuç vermektedir. Ancak lavabo aç için harcadınız ücret ve aldığınız riski düşündüğümüzde bu durumun pek avantajlı olmadığı görülür.

Markasız lavabo açıcılar sağlığı tehdit eder; özellikle yanlış kullanıldığında patlama yapması ve birçok insanın yüzüne, gözünü, eline ve ayağına zarar verdiği hususunda internette bir çok haber vardır.

Lavabo Aç ürünlere harcanan para ile zaten kameralı gider açma hizmeti alınabilir.

Lavabo aç tarzı ürünleri tıkanıklığı tamamen sonlandırmaz, suyun anda boşalmasını sağlar ancak tıkanıklığa sebep olan unsurları yok etmediği için tekrar tıkanma ihtimali her zaman vardır.

Kameralı robotla gider borusu temizlendiğinde boru içerisinde oluşan tabakalar parçalandığı için ve boru içerisinden uzaklaştırıldığı için tekrar bir tıkanma söz konusu olmayacaktır.

Lavabo Açıcı kullanmalı mıyım, hangi marka lavabo açıcı daha iyi ve daha etkili, bu lavabo açıcılar nasıl kullanılır, Lavabo açıcı nasıl kullanılır? Toz lavabo açıcı nasıl kullanılır? Sıvı lavabo açıcı nasıl kullanılır? Jel lavabo açıcı nasıl kullanılır? Anlatmaya devam ediyoruz.

Lavaboların tıkanmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi; pis su borularında meydana gelen yağlanma ve kireçlenme kaynaklıdır. Kireçlenen ve yağlanan su boruları daralarak tıkanmalara sebebiyet verir. Özellikle eski binalarda ve eski endüstriyel alanlarda sıklıkla karşılaşılan bu sorunlar, günlük hayatın aktivitelerinin aksamasına neden olur. Lavabolar kullanılamaz hale gelerek pek çok sorunu beraberinde getirir. Bu  sorunlardan kurtulanın iki ana yolu vardır, birincisi lavabo açıcı kullanmak diğeri ise kameralı tesisatçıdan hizmet almaktır.

Lavabo Açıcı Çeşitleri Nelerdir?

1. Toz lavabo açıcılar

2. Jel lavabo açıcılar

3. Kapsül lavabo açıcılar

4. Konsantre lavabo açıcılar

Toz Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Toz lavabo açıcı nasıl kullanılır? Toz lavabo açıcıları, lavabo tıkanıklıklarını açmak için kullanılan bir tür lavabo açıcıdır. Toz lavabo açıcılarının kullanımı oldukça basittir. Toz lavabo açıcının şu şekilde kullanılması önerilmektedir:

  • Öncelikle kimyasal koruyucu eldiven giyin.
  • Havalandırmak için pencereyi açın.
  • Lavabo giderini tamamen kapatacak şekilde toz dökün.
  • Yavaşça sıcak su dökün.
  • Köpürmeye başlayınca çıkan buharı solumamak için oradan ayrılın.
  • Bir süre bekledikten sonra bol su ile durulayın.

Kimyasal toz lavabo açıcılar yerine karbonat kabartma tozu ve limon tuzu ile karışımlar yaparak benzer etkiyi gösteren evde hazırlanan lavabo açıcı ile lavabo açılabilir ama  netice olumlu olur mu onu siz takdir edin.

Toz lavabo açıcılarının kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Toz lavabo açıcılar, sıvı veya jel lavabo açıcıları, kapsül şeklinde lavabo açıcıları ve asit-baz lavabo açıcıları gibi farklı türlerde satılmaktadır. Toz ve kapsül olan lavabo açma kimyasal bileşimidir. Sodyum bikarbonat aktif bileşen olarak işlev görür. Beyaz katı kristal bir tozdur. Suda çözülebilir. Farklı şekillerde sadece kullanımda farklılık gösterir. Sıvı veya jel temizleyiciler genellikle gıda atıklarını çözmede daha başarılıdır. Kimyasal bileşimi bir yağ çözücü olduğundan, mutfak lavabosunda kullanım için en uygundur. Kostik soda, asit-baz indirgeyici ajanların en ünlüsüdür. Kostik sodanın tabanı su ile reaksiyona girerek ısıtılır ve bu ısı ile katılaşmış yağ ve kirler eritilir.

Lavabo açıcılar doğru kullanmadığı zaman ortaya çok tehlikeli durumlar ve olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Lavabo aç tarzı markalı ürünlerin kullanım talimatlarının iyi okunması gerekir.

Lavabo açıcıları, ciltte, gözlerde ve solunum yollarında ciddi yanıklara neden olabilir. Bu nedenle, lavabo açıcılarını kullanırken mutlaka koruyucu eldiven ve maske takın. Ayrıca, lavabo açıcılarını çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

Sıvı Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Sıvı lavabo açıcı nasıl kullanılır? Sıvı lavabo açıcılar, lavabo tıkanıklıklarını açmak için kullanılan kimyasal ürünlerdir. Sıvı lavabo açıcıları, genellikle sıcak su, sodyum hidroksit sodyum klorit ve bazen alüminyum parçacıkları veya hidrojen peroksit gibi diğer kimyasallar içerir. Lavabo açıcıları, lavabo tıkanıklığına neden madde ve kalıntıları parçalayarak çözmeye çalışırlar.

Jel Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Jel lavabo açıcıları, genellikle sıvı lavabo açıcılarına göre daha yoğun bir yapıya sahiptir ve lavabo tıkanıklıklarını daha etkili bir şekilde çözmeye yardımcı olur. Sıvı lavabo açıcılarına benzer şekilde, jel lavabo açıcılarının da kullanımı oldukça basittir. Jel formunda olduğu için daha yoğun formda olan bu lavabo açıcı tıkanıklıkları açma konusunda daha başarılıdır. Yoğun jel formu tıkanıklık olan bölgeye hızlıca ulaşarak tıkanıklığa sebep olan yoğun kir ve yağları eriterek lavabonuzu açmaktadır.

Lavabo Açıcı Zararlı Mıdır?

Lavabo açıcılar, talimatlarına uygun, doğru bir şekilde kullanıldığında etkili sonuçlar sunarak tıkalı olan bölgenin açılmasını sağlar. Doğru kullanım için ürünlerin üzerinde yazan kullanım talimatlarının dikatlice anlayacak şekilde okunması gerekir.. Lavabo açıcıların birçoğu içerisinde asit barındırır. Asitler, tıkanık olan bölgenin temizlenmesinde en etkili yöntemdir. Asit içeriğine sahip olan lavabo açıcılar yoğun kimyasal içerir. Sıvı formda olan lavabo açıcılar kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Lavabo açıcı içerisinde kimyasal madde barındırmasından dolayı ürünü kullanırken mutlaka koruyucu ekipman kullanılması tavsiye edilir. Cilt ve göz temasından kaçınılmalı ve mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Aynı zamanda kullanım esnasında farklı noktalara sıçrayan lavabo açıcının mutlaka temizlenmesi ve durulanması şarttır.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim