Kanalizasyon / Logar Tadilatı Nasıl Yapılır

Sarımeşe bölgesinde bulunan bir binada iki adet logarda tadilat çalışması yapılacaktır. Çalışma öncesi yerinde yapılan tespitler ve çözümleri aşağıda anlatılmıştır.

SORUNLAR

 •  Bina Kanalizasyon Hattında tıkanma olması (Tıkanıklığın logar / logar tabanından kaynaklı olması)
 •  Kanalizasyon Hattından Binaya Koku Gelmesi
 •  Logar Kapaklarının uygunsuz olması

TESPİTLER  

         Binanın yeni olduğu ancak altyapı boru ve logarların uygunsuz olduğu,

         Bina logarının derme çatma bir şekilde yapıldığı, logar bacası olarak kullanılan hazır beton döküm bacalar yerine kaldırım, bordür taşı ve tuğladan örülerek yapıldığı,

         Logar tabanının uygunsuz olduğu, binadan gelen boru ile dış rögara giden borunun arasındaki tabanın eşit olduğu ancak akışkanlığı sağlayacak ölçüde olmadığı, yüzeyin tırtıklı olduğu, bu yüzden atıksu borusundan gelen peçete ve atıkların burada takılma yaparak birikmeye neden olduğu dolayısı ile tıkanamaya neden olduğu,

         Kanalizasyon bakım ve kontrolleri yapılan rögarın her istenildiği açılıp bakılmaya elverişli olmadığı, müstakil bir rögar kapağı olmadığı rögarın ağzına uydurulmuş beton parçası olduğu,

         Rögar kapakları rögar içerisine düşmemesi için genelde yuvarlak yapılır ancak burada yapılan rögarın kare olduğu, 

         Bahçe içerisinde bulunan rögarın ana gidere bağlana borusunun logarın tabanından çıktığı, bu durumun normal şartlarda sorun teşkil etmediği ancak logarın kare olması ve kapaklarının iki parça halinde kare kapak olmasından dolayı büyük soruna yol açabileceği,

         Bahçedeki yeşil alandaki rögarın kapaklarının kare olmasından dolayı kapağın her an logarın içerisine düşme ihtimalinin olduğu, düştüğü zaman da zeminde bulunan ve yukarıda bahsedildiği gibi zeminden çıkan geniş korige borunun içine düştüğünde çok büyük masraflara yol açacağı,  yine kare kapakların açılıp kapanmasın zor olduğu, her açılıp kapanmasından bir kenarından kırıldığı ve çatladığı sonrasında ise mukavemetinin zayıflamasından dolayı tehlike arz ettiği,

         Logar kapağının binanın görününüm konseptine uygun olmadığı tespit edilmiştir.

ÇÖZÜMLER

Birinci Rögar

Bina Kenarında bulunan rögarında yapılacak işlemler

Rögarın Yeniden Yapılması; Binanı kenarında bulunan logarın yerinden sökülerek yeniden yapılması, Malzeme olarak hazar beton baca kullanılması, mevcut rögarından artan hafriyatın taşınması,

Rögar Tabanının Yeniden Yapılması; rögar tabanında şutlama yapılacak, binadan gelen boru ile bahçe içerisine giden boru birleştirilerek ve üzeri açılacaktır. Rögar tabanında atık ve peçetelerin doğrudan akışı sağlanacaktır.

Çekvalf Montajı; kanalizasyon borularından bazı zamanlarda binaya doğru kötü koku gelir, bu durumun iki sebebi vardır.

Birincisi rögar tabanında katı atıkların birikmesi

İkincisi kanalizasyon borusu içerisinde oluşan hava sirkülasyonu, 

Çekvalf montajı yapıldığında bu sorun sona erecektir.

Kompozit Kapak Montajı; kanalizasyon boruların kontrolü rögarlardan yapılır, bu yüzden alt yapı terminolojisinde karşılığı muayene bacasıdır. Ancak bu durum kolay açılabilen yeni nesil kompozit rögar kapağı ile mümkündür.

İkinci Rögar

Bahçede yeşil alanda bulunan kare rögara kompozit rögar kapağı montajı yapılacaktır.

Mevcut rögarın kenarlarının kırılması gerekmektedir. Kırılan parçaların aşağıdaki ana gider borusuna gitmemesi için rögar içerine kalıp çakılacaktır.

Aksi takdirde aşağı düşecek malzemenin ana hattı tıkaması ağır masraflara yol açacaktır.

Ayrıca yapılan bu kalıp üzerine beton atılacak, böylelikle geniş olan rögarın ağzının daraltılması yapılacaktır. Türkiye genelinde iller bankasının standartlarına göre yani 70’lik rögar kapağının montajına uyumlu hale getirilmesi için de bu işlemin yapılması zorunludur.

Fiyatı     

   Yakarıda anlatılan;

Birinci rögar için;

 • Mevcut rögarın sökülmesi,
 • Yeni rögarın yapılması,
 • Rögar tabanında şutlama yapılması
 • Rögar çekvalf montajının yapılması
 • Rögar kapağının montajının yapılması,

İkinci Rögar için

 • Rögar ağzının daraltılması
 • Rögarın ağzının yuvarlak 70’liğe çevrilmesi
 • Kapağın montajını yapılması için;

Malzemelerin temini

Malzemelerin nakliyesi

Artan hafriyatın taşınması

tarafımıza ait olmak üzere 16.000 TL dir.

 

 

                                                                                         

 

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim