Kanalizasyon Arıza Tespit İşlemi Nasıl Yapılır

Bu işlemi anlatırken yapmış olduğumuz tespiti örnek vererek anlatacağım. Bir müşterimiz bizi Ümraniye’den aradı, apartmanın kanalizasyon sorunu olduğunu ve bu işleri yapıp yapmadığımız sordu, biz de kanalizasyon işi bizim işimiz yıllardır  bu işle uğraşıyoruz. İşimizin ehliyiz dedik. Kanalizasyon hattında tıkanma olduğunu, bu sorunu sürekli yaşadığını söyledi. Bizde kanalizasyon sorununun hangi yöntemle ne şeklide çözüleceğiniz tespiti için gelip yerinde tespit yapacağımızı söyledik. Kabul etmesi üzerine mutabık kaldığımız bir zamanda randevulaşarak gittik.

Müşterimizin sorunu binanı yan tarafından gelen su meselesiydi.  Binanın otoparkında, otoparkın rampasında ve binanı duvarından su çıkıyor. Su kirli ve kokulu olduğu için lağım suyu olduğu anlaşılıyordu. Binanın otoparkına indik, bütün boruların nizami bir şekilde döşendiğini, asma pimaşlarda her hangi bir sıkıntının olmadığını gördük. Binanın önüne tekrar çıktığımızda, binanın önündeki logarın kapağının kırık olduğunu ve logarın içerisinde toprak olduğun gördük. Binadan gelen gider borusu ile iski hattına giden borunun seviye olarak bir biri ile aynı olduğunu gördük. Şimdi buradaki hatalar nelerdir. doğrusu nedir madde madde sıralayalım.

Logar kapağının toprak seviyesinden yaklaşık 20 cm düşük olması sorunu;

Logar kapağının seviyesi toprak seviyesinden düşük yada aşağıda olduğu zaman logarın içerisine sürekli toprak dökülür. Dökülen bu topraklar binadan gelen giderin önünü kapattığında otopar içerisinde yaklaşık 15 metre uzunluğundaki hattın tıkanmasına neden  olur, 8 katlı bir binada yukarıdan inen sular binanın  hattı yıkar  ve temizlik sorunu olmaz, hattın önü tıkalı olduğunda peçete ve ıslak mendiller ard arda gelerek yavaşlar, .bu yavaşlama doğal olarak tıkanmaya, o taşamaya sebep olur.

Çözüm: logarın ağzını toprak seviyesinden yüksek tutmak, bunun için yapılması gerekenler 20 cm yüksekliğinde halka getirerek logarın seviyesinin yükseltmek. Logar yüksek olduğunda logarın içerisine pislik ve toprak minimum seviyede inecek belki de hiç inmeyecektir.

Beton kapak yerine yeni nesil kompozit kapak

Kompozit kapaklar hafif olmasına rağmen sağlamdır ve mukavemeti yüksektir

Binanın önünde binadan pimaş boru çıkıyor ancak bina ile bina arasında küng kullanmışlar,  künglerin içerisine kamera baktığımızda küglerin araların  açık olduğu ve su kaçırdığını gördük.

Bina önündeki hattın değişmesi  gerektiğini söyledik.

Bina önündeki logara şutlama yapılması gerektiğini söyledik.

Binadan gelen gider iski hattındaki gider seviyesi aynı olduğu zaman  şutlasma yapılır , şutlama ile binadan gelen atık sular doğrudan iski hattına gider.  Hattı logardan kaynaklı su sorunları da çözülmüş olur.

Bu gün bir yorgun olduğumuz için hikayeyi kısa anlatım. Ayrıca iski hattına giden kün içerisine korige boru  geçerek hattın daha sağlam  ve sağlıklı çalışacağını söyledik  site yönetimi  ile anlaştık ama akşam bir dayı bizi aradı, bize binanın sorununun tünel kazmak iski hattını aşağı düşürmek  gerektiğini söyledi. Biz dayıya tünelin gerekli olmadığını iski hattının sağlam olduğunu söyledik. Dayının her sorusuna bir yanıtımız oldu ancak ancak dayı ikna olmaya niyeti yoktu. Bu hareketi neticesinde yönetici bize işi yaptırmaktan vazgeçti.  Bu bizim için bir kayıp değildi çünkü zaten devam eden projelerimiz vardı. Ancak biz yine de apartman yöneticisine kanalizasyon arızasını tespitini yapan biz olduğumuz için ve yine onu uygulayacak biz olacağımız için bu çalışmanın tarafımızdan yapıldığında  daha iyi sonuç vereceğini aksi durumda bize alternatif olarak tercih edilen ustanın yada firmanın konuya bizim kadar hakim olamayacağını söyledik ise de dayının baskısı ile yönetim bu işi başkasına yaptırdı.

Aradan iki ay geçtikten sonra yönetici bey bizi aradı, kusura bakmayın biz bu işi başkasına yaptırdık ama sorunun aynı şekilde devam ettiğini bu işi nasıl çözeceğimizi sordu. Bizde işte duygusallık olmayacağı için daha önceki teklifimizin geçerli olduğunu söyledik.

Apartmanın kanalizasyon giderlerini bina çıkışından bina önüne kadar yeniledik. Bina önündeki logarın üzerine bir baca daha ekleyerek yükselttik. Yükseltmemizin sebebi logarın içerisine toprak dökülmesin diye, logarın kapağını kompozit  kapak yaptık. Logar tabanında şutlama yaptık. İski hattına giden borunun içerisine yeniden boru sürdük. Apartman için on numara bir kanalizasyon sistemi yaptık. Aradan yıl geçti bu apartmandan bizi arayan soran olmadı.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim