Drenaj Sistemi Nasıl Yapılır.

Drenaj yeni binalarda inşaat aşamasında iken bina etrafına ve tabanına yapılır. Bu aşamada yapılan drenajın maliyeti düşüktür. Drenaj için kullanılacak çakıl, drenaj borusu, ve drenaj kuyusunun yapımında kullanılan logar bacaları ile drenaj kuyusundan su çeken su pompasının maliyetleri drenaj yapım maliyetini belirler.

Ancak bina ve evlerde sonradan yapılan drenaj ve suyu kesmek için yapılacak çalışmalarda bu durum biraz değişir. Çünkü çevre düzenlenmesi yapılmış, zeminde fayans ve kalebodurlar bulunan, merdiven ve mermer yâda peyzaj bitkilerinin olduğu yerlerde çalışma alanı kısıtlanır. Bu durumda drenaj için açık kanal yerine bazen kapalı yatay tünel gibi seçenekler tercih edilmek zorunda kalınır. Ortaya çıkan bu zorlukları aşmak için zaman ve zorluk artar, bu yüzden ustanın gelip yerinde keşif yaparak sorunu tespit etmesi, yapacağı işin fiyatını belirlemesi gerekir.

Drenaj Kuyusu Nasıl Yapılır

Drenaj kuyusu binaların tabanından çıkan suları çözümü noktasında çok önemlidir. Drenaj kuyusu binanın tabanından çıkan suların tamamını kesebilir. Ancak bazen drenaj kuyusuna balana kapalı yataya tünel ve açık kanal ile yapılan drenaj yollarının yapılmasına da ihtiyaç duyulabilir.

Drenaj kuyusunun derinliği ne kadar olmalıdır.

Drenaj kuyusu derinliği bina tabanından çıkan suyun seviyesine ve bina tabanına göre değişir. Temeldeki su seviyesinin binanı zemine çıkmadan atık su pompasını dranaj kuyusu içerisinden suyu boşaltamaya başlayacak derinlikte olmalıdır.

Bunun için yerleşik ve kural haline gelmiş derinlik seviyesi binanı zemininden bir metre daha aşağısıdır.

Drenaj kuyusu nereye yapılmadır.

Drenaj kuyusu binanın çevresinde uygun bir yere yapılacağı gibi bina tabanına da yapılabilir. Bina içerisinde binanın zemine yapılan kuyular bina tabanından gelen suların kesilmesi noktasında %100 sonuç verse de bina çevresine yapmak uzun vadede daha faydalıdır. İstanbul gibi büyük şehirlerde hemen hemen her binanın bordum ve zemin katları işyeri olarak kullanıldığı için binanın zeminde ve tam  orta noktasında bulunan logar kuyuları bazen istenmeyebilir.

Drenaj kuyusu yaptırmak kaça mal olur

  • Drenaj kuyusunun maliyetini aşağıdaki etmenler belirler
  • Drenaj kuyusunun yapıldığı yer
  •   Drenaj kuyunsun yapıldığı yerin toprağı taş ise maliyet artar
  •   Drenaj kuyusunun yapıldığı yer dar ise çalışmayı kısıtlıyorsa maliyet artar
  •   Drenaj kuyusunun yapıldığı yerde yaya ve araç trafiği varsa maliyet artar.
  •   Drenaj kuyusun kazılmasında iş makinesi kullanılmayacaksa maliyet artar

Drenaj kuyusunun derinliği.

Drenaj kuyusunun derinliği doğal olarak maliyeti belirler 2 metre derinliğindeki drenaj kuyusunun maliyeti ile 6 metre derinliğindeki drenaj kuyusunun maliyeti bir olmayacağı aşikârdır.

Nakliye ve malzeme fiyatları

Drenaj kuyusu yapımında kullanılan malzemelerin fiyatı ve nakliye fiyatları drenaj kuyusu maliyetine doğrudan etki eder.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılr? Su Basması Sorunlarını Çözmek Ne Yapmak Gerekir? Çalışmaya Nereden Başlanır?

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim