Eviniz binanın en alt katında bulunuyor, en alt kat bodrum yada giriş kat olabilir fark etmez. Yazın veya ilk baharda güneşli günlerde bahçenin vermiş olduğu keyfi yaşıyor ancak yağmurlu günlerde evinizin tabanında su çıkıyorsa bu yazımızı dikkatli okuyunuz.

Küçük çekmeceden bir müşterimiz bizi aradı, evinin tabanından su çıktığını bu konuya çözüm bulunması gerektiğini söyleyerek maliyetin ne olabileceğini sordu. Bu tarz sorulara alışkın olduğumuz için biz de yine her zamanki gibi bu maliyetin uzaktan hesaplanamayacağını, bizzat yerinde tespit yapıldıktan sonra tespit edildiğini söyledik. Bu konuşma üzerine müşterimiz tespit yapılması için davet  eti ve iki tarafın da mutabık kaldığı bir günü belirleyerek randevulaştık.

Anlaştığım gün ve saatte müşterimizin dairesinin bulunduğu yere gittik. Tecrübemiz gereği müşterimizin evinin bulunduğu binaya uzaktan gözlemlemeye başladık. Müşterimizin dairesi binanın en alt katında yaklaşık 120 cm toprak seviyesinin altında, ayrıca binada kot altında kalıyor. Binanı su giderlerine gelince binanın önündeki kaldırıma verilmiş ve binanı bahçesine akıyor. Bahçeye akan suyun nereye gideceği hakkında her hangi bir çalışma yapılmamış. Bu durumda;

Diğer sokaklardan gelen sular binanı önüne geliyor,

Binanı tavanından inen sular binanın bahçesine geliyor,

Ve müşterimizin dairesi binanın en katında bulunuyor.

Bu şartlarda evin zeminden su çıkması normal.

Müşterimiz binayı yapan müteahhitle görüşmüş binanın drenaj ve yalıtım sistemlerini yapıldığını söylemiş. Biz de dedikti eğer yalıtım drenaj yaptıysa drenajın bir gideri onu göstermesini isteyin dedik. Tabi olmadığını biz biliyoruz. Olsa bina önünde bir drenaj kuyusu olur ve on gelir. Diyelim ki kaçak olarak binanın önündeki lağım kuyusuna bağlandı ona da geliş yok. Tabi olan olmuş bize düşen müşterimizi bu durumdan kurtarmaktır.  Bu durumda binanın etrafını kazarak binaya drenaj yapmaktır. Ancak bu durum çok maliyetli olacağı için -  istendiğinde ve durumlar müsait ve zorunlu olduğunda tüm binanı etrafına drenaj yapıyoruz o ayrı konu-  daha az maliyetli bir çalışma ile müşterimiz bu durumdan kurtarmaktır.

Bize göre yapılması gereken;

Binanın bahçesine uygun bir yere uygun derinlikte kuyu yapmak, Taban sularını ve tavan suların buraya toplamak.

Drenaj kuyusu nereye yapılmalı

Drenaj kuyusu binanın çevresinde suları toplayacak en uygun yere yapılmalıdır.  En uygun yeri usta olarak yerinde görüp tespit ediyoruz. Bu kısım tamamen tecrübe ustalıkla ilgili, usta suları toplayacak bir ve birkaç yer tespit edebilir.

Drenaj kuyusunu derinliği ne kadar olmalıdır.

Drenaj kuyusunun derinliği binanı temelinden yaklaşık 120 cm altından olmaldır.

Drenajdan gelen suyun miktarına ve derinliğe göre uygun dalgıç pompa seçilmeli

Sadece kuyu tabanından değil ayrıca kuyunun ağzından su girişi olacaksa bulanık su atan dalgıç pompa tercih edilmelidir.

Biz tespitlerimizi yaptıktan bu yeri planlamaya dahil ettik. Planlanan günde söylediklerimize ve taahhütlerimize riayet ederek çalışmamızı tamamlayarak teslim ettik.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim