Kanalizasyon Arıza Tespiti Nasıl Yapılır

  •       Binanın zemininde bulunan logarların dolu olduğu,
  •       Giderlerinin tıkalı olmasından dolayı suyun gitmediği,
  •       Bina zeminden üst katlara kadar çıkan çok ağır lağım kokusun olduğu,
  •       Bina dışında parsel logarının olmadığı görülmüştür.

Sorun: Binanın girişinde merdivenin altında binanın lağım çıkışın olduğu, belediye kanalizasyon hattının geçtiği sokağa/caddeye 90 derece açıyla dönüş yaptığı, tıkanıklığın muhtemelen buradaki dönüşten kaynaklandığı değerlendirilmiştir.

Çözüm: binanın giriş kısmında merdivenin altında bulunan lağım çıkışının açılması gerekmektedir.

Buradaki çıkış merdivenin tam altında bulunmaktadır. Bu yüzden merdivenin dışında ve merdivenin altını da kapsayacak şekilde 2.5 uzunluğunda, 2,5 derinliğinde kanal açılacak,

Açılan kanal ile binadan çıkan lağım giderine ulaşıldıktan sonra burada tıkanıklığın giderilmesi veya buradaki çökmenin tamir edilmesi için çalışma alanın oluşturulacak, 

Bir metreye kadar sağ sola alttan tünel gidilecektir.

 Arızanın olduğu nokta,  tam bu nokta ise dirsek borunun yenisi takılarak üzeri kapatılacaktır. Yada yapılacak çalışmalar ilgili karar alma süreci uzarsa açılan kanal bina yönetiminin tercihine göre ya tamamen kapatılacak, kanalın önü kapatılacak şekilde önlem alınacaktır

 Bu kısma kadar yapılacak çalışmanın bedeli,,,,,00 TL dir (malzeme dahil)

Fatura istenmesi durumunda KDV tutarı eklenecektir.

Kanalizasyon hattının çalışması için başka çalışma yapılması ve malzeme gerekiyorsa yapılacak olan işin niteliğine göre yeniden

Bu kısımdan sonra yapılacak çalışmalar. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında uzun yıllardan beri kanalizasyon hizmetleri yürüten ustalar olarak tavsiyemiz ve öngörümüzdür.

Merdivenin altında çalışma alanı oluşturulduktan sonra binan gelen atık su gideri borusu açılacak,

Açılan bu noktandan vidanjör ile (iski vidanjörü ile açılacak, iski gelmezse gelen özel vidanjörün ücreti bina yönetimince karşılanacak)

Merdiven altından iski ana hattına kadar yaklaşık 20 metre uzunluğunda binanın ana gider hattı temizlenecektir.

 Yine bina altında bulunan giderlerin içerisi de temizlenecektir.

Bina altındaki ve iski hattına kadar olan giderler temizlendikten sonra çıkan borunun özelliğine göre görüntüleme yapılacaktır. Yapılan görüntüleme sonrasında hatta arıza tespiti yapılırsa, yada kanalizasyon giderinin tamamen çalışamaz şekilde bir arıza tespiti yapılırsa ilgili kısımların tadilatı yapılacaktır. İlgili kısımlar ile ilgili yaklaşık maliyetler yapılan tespitlerden ve işlemlerden sonra yapılacak tadilatın kapsamına ve büyüklüğüne göre yeniden belirlenecektir.

Yapılan görüntüleme sonrasında her hangi bir çalışmaya ihtiyaç duyulmazsa açılan yerdeki kanalizasyon borusu takıldıktan sonra kapatılacaktır.

Bu kısımla ilgili yapılacak çalışmalar bedeli ..... 500 TL olup, fatura istenilmesi durumunda fiyata KDV tutarı eklenecektir.

Bu kısımdan sonra yapılacak çalışmalar. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında uzun yıllardan beri kanalizasyon hizmetleri yürüten ustalar olarak tavsiyemizdir.

Merdivenin altındaki binadan çıkan lağım gideri bulunduktan sonra bu kısma logar bacası yerleştirmek, kanalizasyon hattının da kontrol ve temizliği içinde kolay açılabilen yeni nesil logar kapağı montajı yapmaktır

Bu kısma kadar yapılacak çalışmanın bedeli .....500 TL dir (malzeme dahil)

Fatura istenmesi durumunda KDV tutarı eklenecektir.

Ustalar Tesisat - Kameralı Tıkanıklık Açma 

Tecrübeli kadromuz ile Türkiye’nin birçok İl ve İlçesinde Tıkalı Lavabo açma hizmeti vermekteyiz. Son sistem cihaz ve makineler ile Kamerayla Lavabo Tıkanıklığı Açma çalışmalarını kırmadan etrafı kirletmeden yapıyoruz. Lavabo tıkandığında yapmanız gereken 0 552 858 60 41 numaralı telefonu aramaktır. Kanalizasyon Tıkanıklığını kim açar, hangi numara aranmalı, tuvalet tıkanıklığı ile kim ilgilenir gibi konularda firma irtibat görevlimiz sizleri bilgilendirecektir. 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı Lavabo taşması veya Lavabodan suyun gitmemesi şeklinde ortaya çıkar. Eğer zemin veya bodrum kat gibi alt katlarda oturuyorsanız acele etmenizde fayda vardır, çünkü tıkanıklık bina ana giderindeyse üst katların kullanmış olduğu kirli sular, yani lavabo, mutfak ve banyo suları, zemin katın giderlerinden geri taşar. Lavabo tıkanıklığı açan firma olarak öncelikli tavsiyemiz, apartmandaki yâda binadaki üst katlarda oturanlar, banyo, Lavabo ve mutfakta su kullanmamaları hususunda uyarmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Açma Acil yapılması gereken işlerdendir, 0 552 858 60 41 numaralı telefonu arayarak servis talebinde bulunduğunuzda en yakın tesisatçı ekibimiz kısa bir süre içerisinde adresinizde olacaktır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak Lavabosu tıkandı ne yapmalıyım, mutfak gideri tıkandı hangi numarayı aramalıyım? Hiç endişe etmeyiniz işinin ehli ustalarımız, tecrübeli ustalarımız hızlı ve zamanında adresinize ulaşacak ve gerekli işlemleri yapacaktır.

mutfak tıkanıklık açma

Mutfak Lavabo borusu mutfak lavabosunun altında olur, eviyeden gırtlak boru ile bağlanır. Eviye içerisinde su birikmesi olduğu zaman yada mutfak gider borusundan su geri geliyorsa gider tıkanmıştır. Bazen de sadece Bulaşık makinesi çalıştığında muftak giderinden su gelir, bunun sebebi ise gider borusunun içerisi yağlardan dolayı daralmıştır, tazyikli sudan dolayı geri teper. Ustalar Kanalizasyon olarak çalışmalarımızda gider açma makinesi, robot ve kamera kullanarak gider borularının temizliğini yapıyoruz. 

kanalizasyon tıkanıklık açma logar tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka tuvalet olsun alafranga tuvalet olsun zaman zaman tıkanır, tuvalet tıkanmasının nedeni eğim, kırık, çökme veya aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklanabilir. Sebep ne olursa olsun tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. Sadece bir tıkanıklık yüzünden hattın üzerini açıp boruları çıkarmaya ve kırmaya gerek yoktur. Kameralı robotlar ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan açıyoruz. 

tıkanıklık açma kameralı

Tıkanıklık Açan tesisatçı firması olarak bir çok ilde ve ilçede hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve işinin ehli ustalarımız ile alt yapı tesisat işleri ve  tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız. Kurumsal / profesyonel hizmet veren tesisatçı Firması denilince akla Ustalar kanalizasyon gelir.

tıkalı gider açma

Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir, işi güzel yaparak müşteri memnun edildiğinde yeni müşteriler kendiliğinden gelecektir.Tesisatçı Firma alanında uzun yıllardan beri hep bu yönde hizmet verdik ve hedeflerimiz hep uzun vadeli oldu, teknolojik gelişmeleri takip ederek kameralı tesisat hizmeti,noktasal tıkanıklık tespiti ve Görüntülü Gider açma işlemlerini müşteriye en az masrafla sorunu çözdük.

kanalizasyon tıkanıklık açma

Logar Tıkanıklığı aslında kanalizasyon tıkanıklığının neticesidir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklık logarlarda taşmaya neden olur. Tıkalı Gider açma işlemi ve görüntülü arıza tespiti işlemi neticesinde lokal çalışma veya kanalizasyonu komple yenileme yapacak personel, usta ve imkana sahibiz. Altyapı Tıkalı gider açılımı, kanal açılması veya kanalizasyon borularının tamir edilmesi Kanalizasyon ustasının yani ustalar Kanalizasyon'nun işidir.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma, Kanalizasyon Borusu Döşeme,  Altyapı Tadilat ve Tamirat için ise 0 553 843 58 41 numaralı telefonu arayınız.

Anasayfa

İletişim